واکنش چین به تحریم های امریکا علیه کوبا

کدخبر: 428161
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که ایالات متحده باید با رعایت اهداف منشور سازمان ملل و هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل، فوراً و کاملاً تحریم های یک جانبه علیه کوبا را لغو کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،"ژائو لیجیان" سخنگوی وزارت امور خارجه چین به دنبال اعمال تحریم های جدید امریکا علیه کوبا در کنفرانس خبری روز جمعه گفت: چین قاطعانه از تلاش های دولت کوبا و مردم برای حفظ ثبات اجتماعی پشتیبانی می کند. ما هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورهای دیگر و اعمال تحریم های یک جانبه و تحمیل فشار به کشورهای دیگر به بهانه آزادی، دموکراسی و حقوق بشر را رد می کنیم.

لیجیان افزود: ایالات متحده قبل از اعمال تحریم ها و دخالت در امور دیگران و ایجاد اختلاف و تقابل باید مسائل حقوق بشری خود را مورد بررسی قرار دهد. 

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه چین، کوبا هم اکنون در یک لحظه حساس در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ و در تلاش برای کاهش رنج مردم است، ایالات متحده باید با رعایت اهداف منشور سازمان ملل و هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل، فوراً و کاملاً تحریم های یک جانبه علیه کوبا را لغو کند و برای بهبود روابط ایالات متحده و کوبا و کمک به ثبات بین المللی و منطقه ای اقدامات بیشتری انجام دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما