در دیدار وزیر خارجه عربستان سعودی با شاه اردن چه گذشت؟

کدخبر: 430877
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه عربستان سعودی با سفر به اردن با شاه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به  گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی با سفر به اردن با «عبدالله دوم» شاه این کشور دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدی البلد، دیوان پادشاهی اردن با انتشار تصویری از این دیدار  در صفحه کاربری خود در توییتر گفت:شاه اردن در این دیدار موضع عربستان سعودی در حمایت از اردن را تمجید کرد.

تلویزیون اردن هم گزارش داد، وزیر خارجه عربستان سلام «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان را به پادشاه اردن منتقل کرد و پیامی از جانب وی ارائه داد که در خصوص راه‌های تقویت روابط تاریخی بین دو کشور و افزایش همکاری و هماهنگی در مسائل منطقه‌ای بوده است.

بر اساس این گزارش، پادشاه اردن در این دیدار از موضع عربستان سعودی در حمایت از اردن در مواجهه با چالش‌های مختلف از جمله مساله فتنه‌ای که این کشور در نطفه خفه کرد، قدردانی کرد.

عبدالله دوم افزود:  امنیت اردن و عربستان سعودی یکی است و دو کشور در مقابل همه چالش‌ها  با یکدیگر متحد هستند.

شاه اردن تاکید کرد: روابط میان اردن و عربستان محکم و عمیق است و با شبهات و شایعات متزلزل نمی‌شود و اردن برای عربستان و مردم آن شکوفایی و پیشرفت آروزمند است.

وزیر خارجه عربستان سعودی هم بر اهتمام کشورش برای تحکیم همکاری با اردن تاکید کرد و روابط تاریخی میان دو کشورو رهبران آن را ارج نهاد.

تیتر یک
  • توقف روند افزایشی وام مسکن در ابتدای مهر ۱۴۰۰

    قیمت اوراق تسهیلات بانک مسکن درابتدای نخستین هفته پاییز رفتاری نوسانی را به ثبت رساند. با وجود نوسانات به ثبت رسیده…

از دست ندهید
بلیط هواپیما