هیئت‌های سیاسی و پارلمانی خارجی وارد مجلس شدند

کدخبر: 431330
اقتصاد نیوز : ورود هیئت‌های سیاسی و پارلمانی خارجی و نیز شخصیت‌های کشوری و لشکری دعوت شده به مراسم تحلیف رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی آغاز شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، ورود هیئت‌های سیاسی و پارلمانی خارجی و نیز شخصیت‌های کشوری و لشکری دعوت شده به مراسم تحلیف رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش آغاز شد.

تاکنون ده‌ها هیئت سیاسی و پارلمانی از کشور‌های مختلف و نیز سازمان‌های بین المللی وارد کشور شده اند که به ترتیب وارد مجلس می‌شوند و با استقبال رئیس مجلس در جایگاه‌های مشخص شده استقرار می‌یابند.

شخصیت‌های بلندپایه کشوری و لشکری و نیز مهمانان داخلی دعوت شده نیز وارد مجلس شورای اسلامی می‌شوند.

به گفته سخنگوی هیئت رییسه مجلس، بر اساس آمار اعلام‌شده ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان آمادگی خود را برای حضور در مراسم تحلیف اعلام کردند؛ از بین این مقامات ۱۰ رئیس کشور در تراز سران کشورها، ۲۰ رئیس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزرای دیگر کشور‌ها و همچنین فرستاده ویژه و نواب رؤسای مجالس، رؤسای کمیسیون‌ها و هیئت‌های پارلمانی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

همچنین رؤسای مقامات ۱۱ سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده دبیرکل سازمان ملل، رئیس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های اسلامی و آسیایی، سازمان اکو، سیکا و D ۸ برای حضور در این مراسم دعوت شدند و اعلام آمادگی کردند.

نمایندگان و شخصیت‌های برجسته ادیان و مذاهب مختلف جهان نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده‌اند؛ شخصیت‌های مهم فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام هم در مراسم تحلیف حضور پیدا خواهند کرد و برخی از این افراد از شب گذشته وارد تهران شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما