گمانه‌زنی یک مقام اروپایی از زمان از سرگیری نشست وین

کدخبر: 431762
اقتصاد نیوز : قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی گفت: حمایت دیپلماتیک کره برای تلاش ها جهت احیای برجام ادامه خواهد داشت. برای جهان و شبه جزیره کره فرایند صلح بسیار مهم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز به نقل از یک مقام اروپایی اعلام کرد: نشست وین احتمالا اوایل سپتامبر از سرگرفته می شود.

«لارنس نورمن» (Laurence Norman) خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز شنبه در پیامی توییتری نوشت: یک مقام ارشد اروپایی گفت که قاطعانه حدس می زند که گفتگوها با ایران در وین اوایل سپتامبر از سرگرفته شود. البته وی اعلام کرد که این تنها حدس است و امیدوار است این موضوع زمانی که کابینه دولت جدید به طور کامل تشکیل و مورد تایید قرار بگیرد، روی دهد.

نشست وین احتمالا اوایل سپتامبر از سرگرفته شود

از سوی دیگر، «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از این اتحادیه در مراسم تحلیف سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جدید ایران شرکت کرده بود؛ با مغتنم شمردن فرصت، دیداری با دیگر مقامات خارجی حاضر در این مراسم داشته است.

وی در همین رابطه در توئیتی نوشت: از «چوی جونگ کان» قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی برای گفتگوی جالبی که پیرامون مسئله برجام و شبه جزیره کره داشتیم؛ سپاسگزارم. منتظر بازدید ایشان از بروکسل برای ادامه تقویت روابط با این شریک کلیدی اتحادیه اروپا هستم.

انریکه مورا: گفتگوهای جالبی در تهران، پیرامون برجام داشتم

پیشتر، چوی جونگ کان قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی هم که به منظور شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ایران به تهران آمده بود؛ در حساب کاربری خود در توئیتر از دیدارها و نشست های سازنده خود با مقامات ایرانی خبر داده بود.

وی همزمان با حضور خود در تهران با انتشار تصاویر دیدارهای دیپلماتیک خود نوشت: اینجا در تهران دیدارهای بسیار سازنده و مثمر ثمر با عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران و انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشتم.

قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی همچنین در ادامه گفت: حمایت دیپلماتیک کره برای تلاش ها جهت احیای برجام ادامه خواهد داشت. برای جهان و شبه جزیره کره فرایند صلح بسیار مهم است.

رسانه ها گزارش داده بودند که سید عباس عراقچی، معاونت وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در دیدار با این مقام کره جنوبی با ذکر مشکلات موجود در مناسبات دو جانبه و از جمله توقیف منابع ارزی ایران در بانک‌های کره ای، برقراری هر نوع ارتباط بین این منابع با مذاکرات برجام را غیر قابل قبول و نشان‌دهنده سوء استفاده آمریکا از این موضوع در جهت منافع سیاسی غیر مشروع دانسته بود.

تیتر یک
  • نرخ سود تامین کسری بودجه در بازار اولیه شکست

    اقتصادنیوز: دومین رکورد تامین هفتگی کسری بودجه به ثبت رسید . در این هفته بورس ها سهم بیشتری از مشارکت رادر مقایسه با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما