اولین واکنش بنت پس از پاسخ موشکی مقاومت

کدخبر: 431983
اقتصاد نیوز : اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی امروز بیان شد که تحلیلگران سیاسی لبنانی پاسخ کوبنده حزب الله لبنان به حملات رژیم صهیونیستی را ستودند و آن را در راستای تلاش‌های این جنبش برای تثبیت قواعد درگیری با اسرائیل یا به عبارتی پایان "دوران بزن در رو" تعبیر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که مقابل قدرت نظامی مقاومت لبنان فرومانده و مستاصل شده است طی اظهاراتی برای تحریک مردم لبنان علیه حزب الله وارد عمل شد و مشکلات اقتصادی و سیاسی این کشور را متوجه این حزب کرد.

دو روز پس از پاسخ موشکی حزب الله لبنان به حملات رژیم صهیونیستی، «نفتالی بنت» امروز (یکشنبه) در افتتاحیه نشست هفتگی کابینه اسرائیل در سخنانی با هدف قراردادن مردم و دولت لبنان در مقابل حزب الله ادعا کرد که با توجه به بحران شدید اقتصادی و سیاسی لبنان بسیاری از شهروندان این کشور  با درگیری حزب الله و ایران با اسرائیل مخالف هستند.  

وی  گفت:  دولت و ارتش لبنان باید مسئولیت آنچه را در سرزمین آن‌ها و در حیات خلوت آن‌ها اتفاق می‌افتد بر عهده بگیرند.  

نخست وزیر رژیم اسرائیل اظهار داشت:   ما به هیچ وجه نمی‌پذیریم که از لبنان به سمت شهرهای اسرائیلی و منطقه الجلیل راکت و موشک شلیک شود و در این باره اسرائیل به هیچ وجه دست بسته نخواهد بود و سکوت نخواهد کرد. 

بنت افزود: برای ما مهم نیست که یک سازمان فلسطینی یا شبه نظامیان مستقل تیراندازی کند بنابراین کابینه اسرائیل تیراندازی بسوی خاک خود (سرزمین‌های اشغالی فلسطین) را نمی‌پذیرد. 

وی درباره وضعیت و تنش در جنوب با نوار غزه گفت: در تعطیلات آخر هفته، ارتش اسرائیل در پاسخ به بالن‌های آتش زا به اهداف حماس در غزه حمله کرد. امیدوارم حماس این اشاره را بفهمد. این مسئولیت فقط متوجه حماس است.  

در این پیوند، شبکه روسیا الیوم گزارش داد که نفتالی بنت در این جلسه ادعاهایش درباره ایران را تکرار کرده است.  

بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که ارتش تحت امرش با زیر پاگذاشتن قطعنامه‌های شورای امنیت و قوانین بین المللی و انجام حملات هوایی و موشکی به خاک لبنان، سوریه و حمله به نفتکش‌ها در دریای مدیترانه و ساکنان سرزمین‌های فلسطینی، امنیت و آرامش منطقه را برهم زده است در اظهاراتی تکراری که برای مردم منطقه پذیرفتنی نیست مدعی شد که ایران خطری آشکار برای ثبات منطقه و صلح بین المللی است و جهان نمی‌تواند این را بپذیرد.      

وی به حمله مشکوک و پر ابهام به یک نفتکش وابسته به رژیم صهیونیستی در سواحل دریای عمان و به گزارش تهیه شده از سوی متحد این رژیم یعنی ارتش آمریکا اشاره کرد و گفت: من خوشحال شدم که دیدم آمریکا از طریق سنتکام گزارشی منتشر کرده که جزئیات یافته‌هایی را نشان می‌دهد که به طور قطع با حمله ایران به کشتی «مرسر استریت» در ۲۹ ژوئیه مرتبط است.  

اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک روز پس از آن بیان شد که دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اگر رژیم اسرائیل هر حماقتی را انجام دهد، پاسخ محکمی را دریافت خواهد کرد. 

 «سید حسن نصرالله» شنبه شب در سخنرانی به مناسبت پانزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر دشمن صهیونیستی در جنگ جولای ۲۰۰۶، افزود: اگر رژیم صهیونیستی حتی به کشاورزان و شهروندان شمال فلسطین حمله کند، با پاسخ کوبنده مقاومت مواجه خواهد شد.  

وی افزود: شاید ما به حملات به جولان اشغالی پاسخ خواهیم داد اما به وقتش فکر می‌کنیم، تصمیم می‌گیریم و عمل می‌کنیم.  

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه دست ما برای پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی باز است، اظهار داشت: حمله روز جمعه ما، یک درجه کوچک پاسخ ما به حملات بود، ما به دنبال جنگ نیستیم، ما تجاوز نکردیم اما آماده‌ایم و از جنگ نمی‌ترسیم و هر لحظه هم منتظر هستیم و مطمئن هستیم که در جنگ پیروزیم.  

وی افزود: بنابر این رژیم صهیونیستی  اگر هر غلطی و حماقتی بکند، پاسخ آن را می‌بیند.  

 «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان نیز در واکنش به پاسخ نیروهای مقاومت اسلامی این کشور به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم فقط زبان مقاومت را می‌فهمد. 

خبرگزاری ملی لبنان دیروز (شنبه) به نقل از «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اضافه کرد:  اگر صدور بیانیه‌های محکوم کننده جلوی رژیم اسرائیل و نهادهای سیاسی و امنیتی و نظامی آن را می‌گرفت و تجاوزگری آن‌ها را مهار می‌کرد، فلسطین چند روز بعد از اشغال آن آزاد می‌شد و رژیم اسرائیل جرات نمی‌کرد که در قانا و المنصوری و قبل از آن در دیریاسین و بحر البقر دست به کشتار بزند. اگر محکومیت کافی بود، رژیم اسرائیل روزی فکر نمی‌کرد که حاکمیت لبنان را عرصه تاخت و تاز خود قرار دهد و بخش گسترده‌ای از خاک آن را در یورش‌های زمینی، هوایی و دریایی از سال ۷۸ گرفته تا سال ۸۲ و ۹۳ و ۹۶ و ۲۰۰۶ میلادی اشغال کند. 

وی تصریح کرد: اتفاقات روز جمعه و تجاوزگری امروز صهیونیست‌ها به چند منطقه در جنوب بیانگر ماهیت این رژیم است که بر پایه تجاوزگری بنا نهاده شده و به زبان محکومیت وقعی نمی‌نهد و تنها یک زبان را می‌فهمد و آن هم زبان «وحدت و مقاومت» است ... ما با این دو (وحدت و مقاومت) سرزمین خویش را آزاد کردیم و با آن‌ها هم از لبنان پاسداری و حفاظت خواهیم کرد. 

اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی امروز بیان شد که تحلیلگران  سیاسی لبنانی پاسخ کوبنده حزب الله لبنان به حملات رژیم صهیونیستی را ستودند و آن را در راستای تلاش‌های این جنبش برای تثبیت قواعد درگیری با اسرائیل یا به عبارتی پایان "دوران بزن در رو" تعبیر کردند. 

 «طلال ارسلان» رئیس حزب دموکراتیک لبنان روز جمعه پس از پاسخ موشکی حزب الله به حملات اخیر رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:  هیچکس فکر نمی‌کرد که مقاومت چنین بازویی داشته باشد و از امروز به بعد [ هیچکس ] نمی‌تواند این بازو را باز دارد (متوقف کند).

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما