امام جمعه تبریز :سفیر انگلیس تنبیه شود؛سفیر روسیه عذرخواهی کند

کدخبر: 433111
اقتصادنیوز :‌امام جمعه تبریز گفت: سفیر جدید انگلیس که سابقه امنیتی دارد، در آغاز مأموریتش باید به شدت تنبیه شود تا مراقب رفتارش باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفارس،   سیدمحمدعلی آل‌هاشم در برنامه پیام جمعه اظهار داشت: اولین اولویت دولت مردمى؛ باید رفع مشکلات اقتصادى از طرق تقویت تولید داخلى‌، وارد کردن مردم در میدان اقتصاد، ایجاد اشتغال براى جوانان‌، حفظ و تقویت ارزش پول ملّى‌ و حل مشکل گرانى‌ باشد.

وی افزود: سفیر جدید انگلیس که سابقه امنیتی دارد، در آغاز مأموریتش باید به شدت تنبیه شود تا مراقب رفتارش باشد.

آل‌هاشم گفت: رفتار سفیر روسیه دور از انتظار بود و انتشار یک متن دو پهلو، این رفتار بی‌ادبانه را جبران نمی‌کند. وی باید با صراحت از ملت ایران عذرخواهی کند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: جنگ نرم «احساسات را درگیر مى‌کند.» مخاطبان در شرایطى که احساساتى شوند، هم شایعات و فیک‌نیوزها را راحت‌تر مى‌پذیرند و هم امکان رفتارهاى تکانشى بیشترى را دارند.

وی گفت:  پدران و مادرانی که حساسیت و همت لازم  نسبت به شناخت و تامین حقوق اساسی فرزندان خود؛ در مقطع سرنوشت‌ساز دوران کودکی را نداشته باشند؛ در دنیا و آخرت در برابر فرزندان خود شرمنده خواهند بود و باید خود را برای پاسخ‌گویی در محضر حق تعالی؛ نسبت به خیانت در سرنوشت فرزندان خود آماده کنند.

آل‌هاشم اضافه کرد: محرم؛ بهترین فرصت برای بازخوانی و بازنگری در سبک زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی انسان است.

وی یادآور شد: فرهنگ عاشورا بهترین ظرفیت برای تنظیم سبک زندگی انسان‌های حقیقت‌جو و حقیقت‌طلب می‌باشد.

امام جمعه تبریز گفت: امر به معروف و نهی از منکر؛ شاه کلید بررسی قیام عاشورا و شاه‌بیت زندگی فردی و اجتماعی سیدالشهدا علیه السلام است.

مردم تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه دولت گذشته تحمل کنند؟/ نمایندگان مجلس آیا این حجم از خاموشی در تبریز عادلانه است؟

امام جمعه تبریز با بیان اینکه چرا باید کمبود تولید برق داشته باشیم ، بیان داشت: چرا در 10 سال اخیر فکری برای جبران کمبود نشده است؟ یا مردم باید تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه را باید تحمل کنند؟

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، متذکر شد: علت کمبود برق هر چه که باشد، نباید مردم دچار زحمت و اذیت بشوند حقیقتا مردم ایران اسلامی و مردم تبریز مردمان فداکار، صبور و نجیبی هستند و سزاوار این بی‌مهری و کم لطفی شرکت توزیع برق کشور نیستند. 

وی افزود: چرا باید کمبود تولید برق داشته باشیم ؟ چرا در 10 سال اخیر فکری برای جبران کمبود نشده است ؟ یا مردم باید تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه را باید تحمل کنند؟

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: نمایندگان محترم مردم شریف استان میزان خاموشی‌های تبریز را که 300 مگاوات یعنی حدود 30 درصد برق مورد نیاز است را با سایر کلانشهرها مقایسه و در این مورد از مسوولان امر سوال و پیگیری کنند و ببینند آیا این حجم از خاموشی در تبریز عادلانه است؟

وی افزود: بنده از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان شرکت برق استان چه در تولید و چه در توزیع تشکر می‌کنم، شرکت توزیع برق کشور باید سریعا مشکلات به‌وجود آمده را مرتفع کند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: ادارات و نهادهایی که بعد از ظهر تعطیل هستند، چراغ‌های نورپردازی و نورافکن‌های خودشان را خاموش کنند

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما