زمان دیدار مرکل و پوتین مشخص شد

کدخبر: 433142
اقتصاد نیوز : صدراعظم آلمان قرار است جمعه آینده در مسکو با رئیس‌جمهور روسیه درباره مسائل دوجانبه و برخی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای گفت‌وگو کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دولت‌های آلمان و روسیه امروز جمعه اعلام کردند آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ۲۰ اوت (۲۹ مرداد) در مسکو با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

این سفر تنها چند هفته قبل از انتخابات ۲۶ سپتامبر (چهارم مهر) در آلمان که قرار است پایانی بر حضور مرکل در قدرت باشد، انجام خواهد شد.

این سفر همچنین اولین سفر مرکل به پایتخت روسیه از ژانویه ۲۰۲۰ خواهد بود، اگرچه از آن زمان دو مقام چند بار به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند. 

کرملین امروز (جمعه) ضمن اعلام این خبر، افزود سران دو کشور قرار است درباره توسعه روابط دوجانبه و مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای در نشست ۲۰ اوت (۲۹ مرداد)، بحث و تبادل نظر کنند.

در این بیانیه آمده است: برنامه‌ریزی شده که درباره وضعیت و چشم‌اندازهای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف و همچنین تعدادی از موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای گفت‌وگو شود. 

در همین حال، دفتر مرکل پیش‌تر اعلام کرده بود که وی ۲۲ اوت به پایتخت اوکراین سفر می‌کند.

سفر صدراعظم آلمان به روسیه در زمان تنش در روابط دو کشور به دنبال برخی مسائل مثل مسمومیت الکسی ناوالنی مخالف روسیه و حمله سایبری به پارلمان آلمان صورت می‌گیرد که برلین انگشت اتهام را به سمت مسکو گرفت. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما