یک شهر دیگر افغانستان هم سقوط کرد

کدخبر: 433400
اقتصاد نیوز : رسانه‌های افغانستان شامگاه امروز شنبه گزارش دادند که شهر میمنه پس از درگیری شدید بعد از ظهر امروز بطور کامل بدست گروه طالبان افتاده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع خبری افغانستان اعلام کردند که شهر میمنه مرکز استان فاریاب بعد از ظهر امروز شنبه بدست نیروهای گروه طالبان افتاد و سقوط کرد.

رسانه‌های افغانستان شامگاه امروز شنبه گزارش دادند که شهر میمنه پس از درگیری شدید بعد از ظهر امروز بطور کامل بدست گروه طالبان افتاده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان نیز با توئیتی اعلام کرد که تمام نیروهای دولتی و مقامات این استان به طالبان تسلیم شدند و سلاح و مهمات زیادی نیز بدست طالبان افتاده است.

شهر میمنه پس از سقوط مراکز استان‌های پکتیا، پکتیکا و کنر چهارمین استان است که از صبح امروز تاکنون بدست گروه طالبان می‌افتد.

با پیشروی سریع جنگجویان گروه طالبان اکنون یک گروه از نظامیان آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر شده‌اند و ادعا شده است که این نیروها برای بیرون رفتن امن شهروندان آمریکایی به افغانستان آمده‌اند.

قرار است تا آخر روز یکشنبه حدود چهار هزار نظامی آمریکایی، انگلیسی و کانادایی در فرودگاه کابل مستقر شوند اما برخی منابع در افغانستان می‌گویند که احتمال دارد این نیروها برای تأمین امنیت دولت انتقالی که قرار است با استعفای اشرف غنی تشکیل شود در این شهر مستقر شده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما