هنوز به قله پیک پنجم کرونا نرسیده‌ایم

کدخبر: 433857
اقتصادنیوز : رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به قله خیز پنجم نرسیده‌ایم و شاهد افزایش آمارها هستیم،گفت: در هفته آتی رشد شتابانی را در واکسیناسیون شاهد خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در حاشیه برگزاری جلسه این ستاد، اظهار داشت: تقریبا در هفته نهم و دهم بعد از خیز پنجم کرونا هستیم و در مقایسه با خیزهای دیگر دامنه موج زمان طولانی‌تری را به خود اختصاص داده و هنوز به قله خیز پنجم نرسیده‌ایم و شاهد افزایش آمارها هستیم. 

وی با بیان اینکه نسبت به هفته گذشته شاهد ۱۰.۲ درصد در مراجعات سرپایی و ۹.۷ درصد در مجموع افراد مبتلا هستیم، گفت: اکنون ۱۸ هزار و۶۰۰ بیمار بستری در استان تهران داریم که از این تعداد ۲۷۰۰بیمار در بخش مراقبت ویژه هستند؛ ضمن اینکه در شبانه‌روز گذشته ۲۶۰۰ بیمار جدید بستری شده و ۱۷۰۰ بیمار نیز ترخیص شده‌اند.

 رئیس ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه ظرفیت کلینیک‌های سرپایی افزایش داشته است گفت: تعداد بیماران سرپایی درمان شده از ۴۴۰۰ بیمار به قریب ۸ هزار نفر افزایش یافته است؛ ضمن اینکه خوشبختانه تلقیح واکسیناسیون در تهران در روز گذشته به ۱۲۵ هزار نفر رسید.

زالی بیان داشت: با این حساب ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر در استان تهران واکسینه شده‌اند که ۷۷۰ هزار نفر از این تعداد دو دز واکسن را دریافت کرده؛ به طوری که نسبت به جمعیت استان تهران ۲۳ درصد افراد واکسینه شده‌اند و از جهت جمعیت هدف ۱۰ میلیون نفری استان نیز ۳۳ درصد افراد واکسینه شده‌اند.

زالی با اشاره به اینکه در هفته آتی رشد شتابانی را در واکسیناسیون شاهد خواهیم بود، گفت:‌ بازدیدهای میدانی ما از افزایش رعایت مردم در شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر می‌دهد؛ ضمن اینکه بر اساس این بازدیدها مردم نسبت به تعطیلات اقبال خوبی نشان داده و رعایت بیشتری می‌کنند و تعطیلات این هفته می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما