موضع انگلیس درباره همکاری با طالبان

کدخبر: 434569
اقتصاد نیوز : نخست‌وزیر انگلیس موضع کشورش درباره همکاری با طالبان را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس امروز، جمعه در اظهاراتی گفت به تلاش‌های دومینیک راب، وزیر امور خارجه این کشور برای کنترل اوضاع افغانستان اعتماد کامل دارد و تأکید کرد که دولت انگلیس به‌طور شبانه‌روزی برای کمک به خروج مردم از افغانستان، تلاش می‌کند.

اسکای نیوز گزارش داد، جانسون توضیح داد که عملیات تخلیه شهروندان انگلیسی و همچنین شهروندانی از افغانستان که با نیرو‌های انگلیسی همکاری می‌کردند، در اولویت آن‌ها قرار دارد و تلاش‌هایشان در حال به ثمر رسیدن است.

او در ادامه اعلام کرد که انگلیس به افغانستان متعهد است و در صورت لزوم با طالبان همکاری خواهد کرد.

نخست‌وزیر انگلیس در انتها مدعی شد که شرایط در فرودگاه کابل به آرامی در حال بهبود است.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که دومنیک راب، وزیر خارجه انگلیس از تأکید کشور‌های عضو گروه ۷ بر ضرورت افزایش تلاش‌های بین‌المللی در افغانستان خبر داد.

او اعلام کرده بود که در نشست کشور‌های عضو گروه ۷ بر ضرورت تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از تشدید بحران در افغانستان تأکید شد؛ و از طالبان خواسته شد تا تضمین دهد که افغانستان به پناهگاهی برای تروریست‌ها و تهدید امنیت بین‌المللی تبدیل نخواهد شد.

چند روز پیش، بوریس جانسون از پذیرش مرحله به مرحله شهروندان افغانستانی از سوی این کشور خبر داد و گفت که انگلیس در مرحله اول پذیرای ۵ هزار و در آینده‌ای طولانی‌تر ۲۰ هزار شهروند افغانستانی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما