گفتگوی سفیر ایران در دمشق با نخست وزیر سوریه

کدخبر: 435022
اقتصاد نیوز : مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق امروز (یکشنبه) با حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه دیدار و دو طرف درخصوص گام های اتخاذ شده در رابطه با توافقات و پروژه های همکاری مشترک میان دو کشور و راه های گسترش آن بحث و رایزنی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه الوطن اعلام کرد، سفیر کشورمان در سوریه با نخست وزیر این کشور دیدار و درخصوص مسائل مختلف رایزنی کرد.

مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق امروز (یکشنبه) با حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه دیدار و دو طرف درخصوص گام های اتخاذ شده در رابطه با توافقات و پروژه های همکاری مشترک میان دو کشور و راه های گسترش آن بحث و رایزنی کردند.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری های مشترک در زمینه صنعت، انرژی، سرمایه گذاری، تجارت، بنادر، حمل و نقل، ارتباطات، کشاورزی، تولید دارو و مسائل مشترک دیگر و همچنین برداشتن موانع و سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها به منظور مقابله با تحریم های ظالمانه علیه دو کشور تاکید کردند.

سفیر کشورمان با نخست وزیر سوریه همچنین در مورد پروژه های مشترک درحال اجرا و بازسازی کارخانه ها رایزنی کردند.

عرنوس در ادامه ضمن تقدیر ‌و تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه در مقابله با تروریست ها بر اهمیت افزایش پروژه های همکاری مشترک در تمامی زمینه ها تاکید کرد و گفت که دولت سوریه آماده تقدیم خدمات و تسهیلات برای اجرای پروژه های مشترک حیاتی است.

از سوی دیگر، مهدی سبحانی بر تداوم حمایت های ایران از ملت سوریه در مقابله با تحریم های اقتصادی و بازسازی این کشور تاکید کرد و گفت که تمام تلاش ها برای گسترش روابط و همکاری های دوجانبه و اجرای پروژه های مشترک باید انجام شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما