اخبار هواشناسی:

رگبار باران در این استانها طی سه روز آینده

کدخبر: 435096
اقتصاد نیوز : کارشناس هواشناسی گفت: طی ۳ روز آینده در استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و تهران رگبار باران و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه طی سه روز آینده در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های هرمزگان ، نواحی جنوبی، مرکزی و غربی کرمان ، جنوب سیستان و بلوچستان جنوب و شرق فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار ، رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

او ادامه داد:  در این مدت در نوار شمالی کشور،  مازندران ، ارتفاعات گیلان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل و شمال آذربایجان های شرقی و غربی شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده باران و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

رفیعی گفت: طی امشب و فردا در جنوب  سمنان، شرق اصفهان، قم و جنوب تهران و طی ۵ روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و خراسان جنوبی در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود .

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت : آسمان تهران فردا قسمتی ابری در بعدازظهر گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای تهران به ۳۵ درجه و کمترین آن به ۲۷ درجه می رسد.

طبق اعلام سازمان هواشناسی طی چند روز آینده در بخش‌های شمال شرقی استان تهران شامل فیروزکوه، آبعلی، دماوند، لواسان، پردیس و شمیرانات احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، خطر برخورد صاعقه و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

 به توصیه هواشناسی استان تهران، نباید در این ایام پرخطر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توقف کرد، همچنین در چرای دام‌ها در حاشیه مسیل‌ها و مراتع باید احتیاط کرد، علاوه بر آن از فعالیت‌های کوهنوردی باید اجتناب شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما