پیام تبریک وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به امیرعبداللهیان

کدخبر: 435995
اقتصاد نیوز : جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در صفحه توییترش نوشت: انتصاب حسین امیر عبداللهیان به مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به او تبریک می گویم و برای او آرزوی بهترین ها را در مقام جدیدش دارم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در پیامی انتصاب حسین امیر عبداللهیان به مقام وزارت امور خارجه را تبریک گفت.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در صفحه توییترش نوشت: انتصاب حسین امیر عبداللهیان به مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به او تبریک می گویم و برای او آرزوی بهترین ها را در مقام جدیدش دارم.

حسین امیرعبداللهیان توانست با ۲۷۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع، اعتماد نمایندگان مجلس را برای تصدی پست وزرات امور خارجه کسب کند و برای چهار سال آینده به عنوان وزیر انتخاب شد.

امیرعبداللهیان متولد سال ۱۳۴۳ شهرستان دامغان و دانش آموخته کارشناسی روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه، کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دکتری تخصصی روابط بین الملل از دانشگاه تهران است که از سوابق متعدد اجرایی و میدانی در حوزه دیپلماسی برخوردار است.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، مدیرکل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین، رئیس ستاد ویژه عراق در وزارت امور خارجه، معاون مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه، عضو کمیته سیاسی – امنیتی مذاکرات هسته‌ای ایران با تروئیکای اروپایی، عضو کمیته مذاکرات ایران و عراق و آمریکا در موضوع عراق از جمله مسئولیت‌های مهم اجرایی وی در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی است.

امیرعبداللهیان همچنین علاوه بر تدریس اصول دیپلماسی و سیاست خارجی در دانشگاه، تألیفات و مقالات متعدد علمی و پژوهشی در این حوزه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما