بایدن: دیپلماسی در برابر ایران شکست بخورد، اقدام‌های دیگری انجام می دهیم

کدخبر: 436373
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که اگر دیپلماسی در قبال ایران شکست بخورد، آماده هستیم که به گزینه‌های دیگر روی آوریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که اگر دیپلماسی در قبال ایران شکست بخورد، آماده هستیم که به گزینه‌های دیگر روی آوریم.

وی گفت که اگر رویکردهای دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه هسته‌ای آن موثر واقع نشود، ایالات متحده می‌تواند اقدام‌های دیگری انجام دهد.

بایدن با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ایران و ماهیت برنامه هسته‌ای این کشور گفت: «ما در مورد تهدید ایران و تعهد خود برای اطمینان از اینکه این کشور هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای تولید کند، بحث خواهیم کرد».

وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر واشنگتن رویکرد دیپلماتیک به مسأله ایران را ترجیح می‌دهد اما اگر دیپلماسی شکست بخورد، ما آماده هستیم که به گزینه‌های دیگر روی آوریم.

بنت نیز در این دیدار از تدوین استراتژی جدیدی برای ایران خبر داد که قصد دارد با بایدن در مورد آن صحبت کند.

وی گفت: :یک استراتژی جامع ایجاد کرده‌ایم که در مورد آن صحبت خواهیم کرد. این استراتژی دو هدف دارد. نخست‌ ممانعت از فعالیت‌های منطقه‌ای ایران و دوم، جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای».

تیتر یک
  • بازار سهام در آستانه ششمین روز خروج پول حقیقی؛

    روز گذشته شاخص کل بورس و فرابورس به کانال پائین‌تر سقوط کردند و خروج پول حقیقی ۴ برابر شد. دیروز برای پنجمین روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما