ماجرای شایعه تزریق واکسن چینی کارکنان برکت

کدخبر: 437000
اقتصادنیوز : به تازگی برخی مدعی شدند که کارکنان شرکت دارویی برکت، واکسن چینی سینوفارم دریافت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، طی روزهای گذشته و در ادامه شایعات علیه واکسن‌ کوو ایران برکت، برخی مدعی شدند که به مدیران و کارکنان شرکت برکت، واکسن سینوفارم زدند.

این شایعه از همان ساعات اول با تکذیب مدیر روابط عمومی ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) روبرو شد.

واقعیت این است که هلدینگ برکت دارای ۵۰ مدیر و کارمند است که همه آن‌ها به صورت داوطلبانه واکسن برکت دریافت کردند.

K27Ja124LVjF

اما این شایعه از کجا درآمد؟

از آن جایی که وظیفه تامین واکسن کارمندان شرکت‌های دارویی برعهده سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران است، این سندیکا برای ۱۰۰ شرکت دارویی در کشور از وزارت بهداشت درخواست واکسن می‌دهد و این وزارتخانه برای تمام پرسنل این شرکت‌ها، واکسن چینی سینوفارم تهیه می‌کند.

در بین این حدود ۱۰۰ شرکت دارویی، ۱۲ شرکت زیرمجموعه برکت قرار داشتند که برای آن‌ها نیز واکسن سینوفارم درنظر گرفته شد. از ۳۶۰۰ پرسنل  این ۱۲ شرکت نیز حدود ۶۰۰ نفر واکسن چینی تزریق کردند و ۳۰۰۰ نفر دیگر اعلام کردند تا زمان دریافت واکسن ایرانی برکت منتظر می‌مانند.

پیش از این نیز برخی کاربران با استفاده از فوتوشاپ شایعه‌ای را علیه رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاداجرایی فرمان امام(ره) راه انداخته بودند.

از سوی دیگر وظیفه تامین واکسن کارمندان شرکت‌های دارویی، بر عهده سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران است که برای  ۳۶۰۰ کارمند شرکت‌های زیرمجموعه برکت واکسن چینی تهیه کردند اما از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر واکسن سینوفارم دریافت کردند و ۳۰۰۰ کارمند دیگر درخواست واکسن ایرانی برکت دادند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما