آیا واکسن های سه گانه شدت کرونا را کاهش می دهند؟

تاثیر واکسن های سه گانه بر کرونا

کدخبر: 437637
اقتصادنیوز : محققان بیمارستان بریگام و زنان در آمریکا دریافتند تزریق واکسن های سه گانه با ایجاد حافظه فعال در سیستم ایمنی، موجب کاهش شدت بیماری کووید 19 می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ بر اساس این تحقیقات که با تجزیه و تحلیل داده های آزمایشگاهی حاصل از جداسازی سلول های T از جریان خون افراد مبتلا به کرونا انجام گرفت، مشخص شد گیرنده های آنتی ژن موجود در سلول های T افرادی که از بیماری کووید 19 بهبود یافتند و به پروتئین های تاجدار ویروس SARS-CoV-2 واکنش نشان می دهند، شباهت زیادی به گیرنده های آنتی ژن موجود در سلول های T دارند که به پروتئین های واکسن های سه گانه پاسخ می دهند.

محققان با تجزیه و تحلیل این داده ها دریافتند واکسن سه گانه سرخک، اوریون، سرخجه که در کودکی تزریق می شود و واکسن سه گانه کزاز، دیفتری، سیاه سرفه که هر 10 سال یک بار تزریق می شود، علاوه بر محافظت از بدن در برابر این بیماری ها، قادرند در سلول های ایمنی T نوعی حافظه فعال برای مقابله با آنتی ژن های سایر میکروب های بیماری زا از جمله آنتی ژن ویروس SARS-CoV-2 ایجاد کنند.

این محققان تاکید کردند:نتایج این تحقیقات اهمیت واکسیناسیون در دوران خردسالی و بلوغ را بیش از پیش نمایان می کند.

 براساس آخرین آمارها از وضعیت شیوع ویروس کرونا (کووید- 19) در سراسر جهان که سازمان جهانی بهداشت آن را به عنوان پدیده ای «همه گیر» شناسایی کرد تاکنون 218 میلیون و 514 هزار و 560 نفر تاکنون در دنیا به این ویروس مبتلا شده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما