درخواست مهم امیرعبداللهیان از آلمان

کدخبر: 437666
اقتصاد نیوز : امیرعبداللهیان در گفت و گوی تلفنی با هایکو ماس از ارتقاء‌ همکاری‌های دوجانبه در همه حوزه‌ها استقبال کرد و از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در گفت و گوی تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» آمادگی کشورش برای انجام کلیه اقدامات به منظور ارسال واکسن «بایون تک» به مقصد ایران را اعلام کرد.

هایکو ماس همچنین با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از افغانستان در زمان تحولات این کشور، با امیر عبداللهیان به تبادل نظر پرداخت.

وزیر خارجه آلمان آغاز هرچه سریعتر گفت و گوهای وین را خواستار شد و به آمادگی کشورش برای ارتقا همه جانبه روابط دوجانبه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی از ارتقاء‌ همکاری‌های دوجانبه در همه حوزه‌ها استقبال کرد و از آلمان خواست برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک اقدام کند.

وزیر امور خارجه ایران دورویی آمریکایی‌ها را که حتی در ارسال کالاهای دارویی و حیاتی مانند واکسن تولیدی در آلمان نیز موانع تحریمی ایجاد کرده‌اند، مورد انتقاد قرار داد.

وی با اعلام اینکه آمریکایی‌ها درک درستی از منطقه و مردم‌ آن، به‌ ویژه ایران ندارند افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند جز با زبان احترام، ادب و منطق نمی‌توانند صحبت کنند و این ادبیاتی که گاه و بیگاه بکار می‌گیرند نه تنها کمکی به حل مشکلات نمی‌کند بلکه خود مساله‌ساز است.

وزیر امور خارجه ایران با اعلام اینکه اصل گفت و گوهای وین قابل قبول است و انجام می‌شود تاکید کرد: ما مذاکره‌ای را قبول داریم که به رفع واقعی تحریم‌ها و تامین حقوق حقه ایران منجر شود.

وی به تروئیکای اروپایی توصیه کرد رفتار خود را تغییر داده و به بی عملی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام خاتمه دهد.

تیتر یک
  • بازار سهام در آستانه ششمین روز خروج پول حقیقی؛

    روز گذشته شاخص کل بورس و فرابورس به کانال پائین‌تر سقوط کردند و خروج پول حقیقی ۴ برابر شد. دیروز برای پنجمین روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما