واکنش بایدن به اعلام دولت طالبان

کدخبر: 439145
اقتصاد نیوز : در پی اعلام تشکیل دولت طالبان و اعطای چندین پست عالی به شخصیت‌هایی که در نبرد 20 ساله علیه ائتلاف تحت رهبری آمریکا حضور فعال داشتند، واشنگتن "نگرانی" خود را در مورد دولت طالبان ابراز کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رویترز اعلام کرد، رئیس جمهوری آمریکا گفت، اطمینان دارد که چین برای هماهنگی و توافق با طالبان بعد از روی کار آمدن این گروه در افغانستان تلاش خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه آیا نگران است چین، طالبان را که بر اساس قوانین آمریکا تحت تحریم قرار دارد، تامین مالی کند، به خبرنگاران گفت: چین با طالبان مشکل جدی دارد. بنابراین آنها تلاش خواهند کرد تا به نوعی هماهنگی و توافق با طالبان دست یابند، من اطمینان دارم. همینطور پاکستان، روسیه و ایران. همه آنها تلاش دارند متوجه شوند که اکنون با طالبان چه کنند.

اسپوتنیک اعلام کرد، او در واکنش به اعلام دولت جدید طالبان عنوان کرد: جالب است صبر کنیم، ببینیم چه می‌شود.

ایالات متحده و گروه هفت برای هماهنگی واکنش‌هایشان به طالبان توافق کرده‌اند و واشنگتن دسترسی طالبان به دارایی‌های افغانستان را مسدود کرده تا اطمینان یابد آنها به وعده‌هاشان برای رعایت حقوق زنان و قوانین بین‌المللی پایبند می‌مانند.

در پی اعلام تشکیل دولت طالبان و اعطای چندین پست عالی به شخصیت‌هایی که در نبرد 20 ساله علیه ائتلاف تحت رهبری آمریکا حضور فعال داشتند، واشنگتن "نگرانی" خود را در مورد دولت طالبان ابراز کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته کشورش نگران "وابستگی و سوابق" برخی از افرادی است که توسط طالبان برای تصدی پست‌های محوری در دولت این کشور تعیین شده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما