نماینده مجلس: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می‌کنیم!

کدخبر: ۴۳۹۷۵۲
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: ما ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می کنیم خوب این بیشتر به جیب چه کسانی می رود؟
نماینده مجلس: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می‌کنیم!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از برنا، علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اظهاراتی مبنی بر یارانه های پنهان و برگزاری رفراندوم در این خصوص اظهار کرد: من به وضعیت رفراندوم کاری ندارم اما نکته ای جود دارد این است که ما ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می کنیم خوب این بیشتر به جیب چه کسانی می رود؟

او افزود: یعنی دهک های ثروتمند، ۲۵ برابر دهک های فقیر از این یارانه استفاده می کنند. منشا این شده است که ثروتمندان روز به روز ثروتمندتر شده و فقرا روز به روز فقیرتر می‌شوند که این مسئله باید ساماندهی شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: ما در توزیع یارانه ها بی عدالتی در کشور داریم و عدم ساماندهی حتما منشا فاصله طبقاتی عجیب در کشور می شود چرا باید با پول بیت المال، عده ای روز به روز فربه تر شوند. اعتقاد بنده این است که یارانه ها باید ساماندهی شود.

گفتنی است؛ «ابوالفضل ابوترابی»، یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، از طرح تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان در مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید