هیچ قطع‌نامه‌ای علیه ایران در دستور کار نشست آینده شورای حکام آژانس نیست

کدخبر: 439858
اقتصاد نیوز : پیش از این برخی رسانه‌های غربی با توجه به گزارش اخیر «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس، از احتمال صدور قطع‌نامه ضد ایرانی در نشست روز سه‌شنبه خبر داده بودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سایت خبری نور نیوز اعلام کرد که اخبار رسیده حاکی از آن است که بر خلاف برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌های غربی مبنی بر احتمال صدور قطع‌نامه ضد ایرانی در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اساسا چنین موضوعی در دستور کار این نشست نیست.

طبق برنامه اعلام شده، قرار است نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه در وین برگزار شود.

پیش از این برخی رسانه‌های غربی با توجه به گزارش اخیر «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس، از احتمال صدور قطع‌نامه ضد ایرانی در نشست روز سه‌شنبه خبر داده بودند.

اخبار رسیده به «نورنیوز» اما حاکی از آن است که اساسا چنین موضوعی مطرح نبوده و قطع‌نامه‌ای علیه ایران در دستور کار نشست شورای حکام آژانس قرار ندارد.

این در حالی است که «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین نیز با انتشار پیامی توئیتری، تاکید کرده بود که چنانچه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه ایران ارائه شود، روسیه به آن رای منفی خواهد داد.

لازم به ذکر است «رافائل گروسی» امشب عازم تهران شده تا فردا یک‌شنبه با «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و پیرامون مسائل فیمابین ایران و آژانس بحث و گفتگو کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما