واکنش ایران به تحریم‌های آمریکا علیه کوبا

کدخبر: 442935
اقتصاد نیوز : حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای کوبایی خود به تحریم‌های آمریکا علیه این کشور به شدت محکوم‌ کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا امروز جمعه (به وقت محلی) در دیداری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخصوص روابط دوجانبه، به ویژه همکاری‌های تجاری، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های نزدیک میان دو کشور به ویژه در پروژه تولید مشترک واکسن کرونا، تصریح کرد: آنچه در گذشته روابط ساخته شده است، سرمایه‌ای برای امروز و فرداست و اکنون کوبا برای جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی با تمامی الزامات و ابعاد آن است و ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست.

امیرعبداللهیان همچنین تأکید کرد که دولت ایران به عنوان یک دولت عملگرا، به دنبال عملیاتی کردن توافق‌های قبلی است و از همین رو از وزیر خارجه کوبا دعوت می‌کند تا ضمن سفر به ایران بتوان توافق های قبلی را مرور کرده و نقشه راه روابط را تنظیم‌کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را به شدت محکوم‌ کرد.

وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه این کشور برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه‌های بهداشتی و کشاورزی آمادگی دارد، از حوزه‌های فناوری و ماشین‌های سنگین به عنوان دیگر بخش‌هایی یاد کرد که از ظرفیت لازم برای همکاری‌های بیشتر برخوردارند.

رودریگز با اشاره به اینکه می‌بایست چالش‌های اقتصادی روابط را برطرف کرد تا شاهد توسعه بیشتر باشیم، تصریح کرد که تنها از طریق همکاری نزدیک دو کشور می‌توان تحریم‌های ظالمانه آمریکا را شکست داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما