طالبان این 4 نفر را تیرباران کردند

کدخبر: 443276
گروه طالبان در شهر هرات چهار تن را پس از تیرباران در ملاء‌عام به دار آویخت. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی هرات، این چهار تن هنگام ربودن یک تاجر و فرزندش در شهر هرات، با گروه طالبان روبه‌رو شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گروه طالبان در شهر هرات چهار تن را پس از تیرباران در ملاء‌عام به دار آویخت. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی هرات، این چهار تن هنگام ربودن یک تاجر و فرزندش در شهر هرات، با گروه طالبان روبه‌رو شدند.

 طالبان این افراد را در لحظه تیرباران کردند. شاهدان عینی در شهر هرات می‌گویند طالبان این چهار تن را در چهار میدان شهر به دار آویختند.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، حسیب از شاهدان عینی این حادثه در صفحه فیس‌بوکش نوشته است: «پیش‌از ظهر از خانه به سوی بازار می‌رفتم که دیدم طالبان در نزدیکی ساختمان استانداری شهر هرات، مردی را که تمام لباس‌هایش خون‌آلود بود از جرثقیلی به دار آویخته است.»

او نوشته است: «از طالبی که در کنار جرثقیل بود پرسیدم که چرا این فرد را به دار آویخته‌اید؟ جواب داد که آدم‌ربایی کرده بود، ما هم کشتیمش.»

شیر احمد عمار مهاجر، معاون والی گروه طالبان در هرات، به رسانه‌ها گفته است که این افراد در جریان ربودن یک تاجر و فرزندش به طالبان برخوردند و پس از درگیری با طالبان کشته شدند.

به گفته طالبان، جسدهای این آدم‌ربایان برای نشان دادن تعهد طالبان مبنی بر مبارزه با ناامنی و جنایت داخل شهر به نمایش گذاشته شده است.

نمایش اجساد خون‌آلود افراد داخل شهر هرات، در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های مختلفی به همراه داشته است.

تعدادی این عمل طالبان را هتک حرمت به کرامت انسان‌ها به‌رغم خلاف‌کار بودنشان دانستند و حتی این مسئله را مطرح کردند که هیچ منبع مستقلی تایید نکرده است که افراد کشته‌شده آدم‌ربا بوده‌اند.

با این حال، تعدادی دیگر این عمل طالبان را تایید کرده و گفته‌اند که برای مبارزه با جنایت‌کارها باید چنین برخورد خشنی انجام شود.

این نخستین بار از زمان حاکمیت طالبان در افغانستان است که این گروه اجساد انسان‌ها را در ملاء‌عام به نمایش می‌گذارند.

ضیاءالحق جلالی ، فرمانده پلیس در هرات ، بعدا گفت که اعضای طالبان پدر و پسری را که پس از تبادل تیراندازی توسط چهار آدم ربا ربوده شده بودند ، نجات دادند. وی گفت که یک طالب و یک غیرنظامی توسط ربایندگان زخمی شدند و ربایندگان در تیراندازی متقابل کشته شدند. یکی از فرماندهان طالبان که خود را معرفی نکرده به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: هدف این اقدام هشدار دادن به همه جنایتکاران است که آنها در امان نیستند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۹ مهر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۲۹ مهر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما