آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال در سامانه سلامت؛

خبر مهم برای متقاضیان کارت واکسن دیجیتال فارسی و انگلیسی

کدخبر: 444305
اقتصاد نیوز : سرپرست مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان‌های فارسی و انگلیسی در سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شریفی زارچی سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان‌های فارسی و انگلیسی خبر داد و گفت: از هم اکنون تمام افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند، می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

شریفی افزود: محدودیت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های معاونت بهداشت اعمال می‌شود و حالا قرار است مشاغل بسیاری مانند پاساژها، باشگاه‌های ورزشی، موزه‌ها و مراکز فرهنگی بنابر تعاریف معاونت بهداشت برای افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، بازگشایی شوند.

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: همچنین افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند، می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را رایگان دریافت کنند.

شریفی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا کارت دیجیتالی برای شناسایی افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، راه اندازی شده است. باید توجه داشت که کارت واکسن یک بارکد دوبعدی (کیو آر کد) دارد و قابلیت اصالت‌سنجی است و در ایران از چندی پیش سامانه دریافت کارت واکسن دیجیتال به زبان انگلیسی راه‌اندازی شده بود.

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: افراد در صورت مشاهده هرگونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما