کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟

کدخبر: 450416
اقتصادنیوز :‌با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت علوم برخی دانشگاه‌ها زمان بازگشایی خوابگاه‌های خود را اعلام کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حدود ۴ ترمی می‌شود که ویروس ناخوانده کرونا تمامی آموزش‌های کشور و جهان را مجازی کرده است و به علت خطرناک بودن این بیماری و حفظ سلامت و جان افراد بر غیر حضوری بودن آن‌ها تاکید دارد.

در این مدت خوابگاه‌های دانشجویانی به تبع از دانشگاه‌ها تعطیل شدند و روسای دانشگاه‌ها هر کدام از دانشجویان را برای ادامه تحصیل به دیار خود هدایت کردند و از آن پس به تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی پرداختند.

اما بعد از گذشت مشکلات ناشی از ویروس ملموس کرونا، حالا وزیر علوم در آخرین اظهارات خود تصمیم به بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها البته با اولویت بندی دانشجویان کرده است.

روسا و معاونان دانشگاه‌های کشور هم به تبعیت از اظهار نظرات وزیر علوم در حال بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای برخی دانشجویان هستند. 

برخی دانشگاه ها شرایط خاصی را برای ارائه خوابگاه به دانشجویان اختصاص داده اند. برای مثال، دانشگاه‌هایی هستند که تنها به دختران و بعضی به پسران خوابگاه می‌دهند، برخی هم فقط به دانشجویان غیربومی روزانه خوابگاه می‌دهند یا می گویند که حداقل فاصله محل سکونت داوطلبان با دانشگاه باید بیش از ۱۰۰ کیلومتر باشد تا بتوانند خوابگاه های دانشجویی دریافت کنند، به همین علت هر یک از دانشگاه‌ها به صورت جداگانه شرایط تامین خوابگاه را برای دانشجویان اعلام کرده اند که در ادامه می خوانید.

دانشگاه‌هایی مانند: دانشگاه تهران، علم وصنعت، خواجه نصیر، الزهرا، دانشگاه علامه، شریف، شهید بهشتی، امیرکبیر شرایطی را برای پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها اعلام کردند که این شرایط شامل دانشجویان کارشناسی نیست و این دانشجویان مجوز اسکان در خوابگاه را ندارند.

دانشگاه تهران 

دانشگاه تهران برای دانشجویان کارشناسی ارشد شبانه، خوابگاهی ندارد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی روزانه هم در صورت داشتن پروپوزال باید به خوابگاه مراجعه کنند. 

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟ / بماند

دانشگاه شهیدبهشتی 

معاونت دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در اطلاعیه‌ای شرایط اسکان در خوابگاه‌های این دانشگاه را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است، دانشجویان تحصیلات تکمیلی روزانه غیر بومی ورودی ماقبل ۱۴۰۰ که لازم است جهت پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی و بنا بر ضرورت در دانشگاه حضور داشته باشند و نیاز به خوابگاه دارند، می‌رساند، با در نظر گرفتن شرایط و نکات مورد توجه از ۱۳ تا ۱۷ شهریور می‌توانند درخواست خود را از طریق سیستم جامع گلستان ثبت کنند.

۱- دانشجویان مقطع دکتری از ورودی ۹۶ تا ۹۸ (دانشجویان ورودی ۹۶ در صورت حذف ترم بدون احتساب در ترم‌های دوم ۹۹-۹۸ و اول ۰۰-۹۹ در اولویت  خواهند بود.)

۲- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی ۹۸ (آندسته از دانشجویانی که در ترم‌های دوم ۹۹-۹۸ و اول ۰۰-۹۹ حذف ترم بدون احتساب نموده باشند دراولویت هستند.)

۳- دانشجویانی کارشناسی ارشد ورودی ۹۹ که دارای پروپزال مصوب ثبت شده در سیستم جامع گلستان باشند.

با توجه به اینکه فرآیند آموزش بصورت غیر حضوری (مجازی) برگزار می‌گردد لذا امکان اختصاص خوابگاه به دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ میسر نیست. 

ارائه درخواست به منزله ثبت نام اولیه است و هیچگونه تعهدی برای اسکان دانشجو در خوابگاه نخواهد بود. ضمنا" نتیجه درخواست‌های ارائه شده و شروع اسکان متعاقبا" اطلاع رسانی خواهد شد.

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟ / بماند

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی می توانند خوابگاه ها را با ظرفیت چهار نفره دریافت کنند و دانشجویان کارشناسی هم فاقد دریافت خوابگاه هستند. 

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟ / بماند

دانشگاه علم و صنعت 

دانشگاه علم وصنعت در اطلاعیه‌ای شرط حضور در خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه را از امروز اول آبان اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: شرط حضور در خوابگاه‌های دانشجویی منوط به ارائه کارت واکسن دیجیتال است، بنابراین دانشجویان قبل از مراجعه به خوابگاه کارت واکسن را تهیه کرده و به همراه گواهی سلامت به مسئولان خوابگاه ارائه دهند.

در نیمسال اول سال تحصیلی جدید به دانشجویان کارشناسی خوابگاه تعلق نمی‌گیرد و دانشجویان ارشد و دکتری نیز در صورت داشتن پروپوزال مصوب خوابگاه ارائه خواهد شد.

کدام دانشگاه‌ها در ترم جاری به دانشجویان خوابگاه می‌دهند؟

دانشگاه تربیت مدرس

 مسعود رضایی معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار کرد: در بازگشایی خوابگاه‌ها مطابق با ابلاغیه وزارت علوم و ستاد ملی کرونا عمل می‌کنیم و با توجه به اینکه طی روزهای آتی بسیاری از دانشجویان دوز دوم واکسن خود را تزریق خواهند کرد و بسیاری از آنها نیز واکسن نزده‌اند، لذا در حال حاضر به این نتیجه رسیده‌ایم که در ترم جدید بازگشایی خوابگاه‌ها را در برنامه نداشته باشیم و آموزش نیز به صورت مجازی ارائه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خوابگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس با حداقل ظرفیت در حال فعالیت هستند، ادامه داد: میزان هزینه دریافتی از دانشجویان بابت استفاده از خوابگاه‌ها مطابق با ابلاغیه صندوق رفاه دانشجویان است.

رضایی در رابطه با واکسیناسیون دانشجویان خوابگاهی گفت: واکسیناسیون برای تمامی دانشجویان خوابگاه‌های تهران و البرز انجام شد و اگر واکسیناسیون دانشجویی به طور کامل انجام نشده باشد، این فرایند تکمیل خواهد شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه برخی از خوابگاه‌های این دانشگاه برای ترم جدید بازسازی شده و برخی دیگر در دست تعمیر و بازسازی قرار دارد،  اضافه کرد: برخی از اتاق‌ها با یک چهارم ظرفیت در اختیار دانشجویان است و برای اتاق ۶ نفره نیز مجوز داریم که حداکثر تا دو نفر در اتاق اسکان پیدا کنند.

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟ / بماند

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

معاونت دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر شرایط ثبت نام اسکان در خوابگاه‌ها را برای نیمسال اول تحصیلی سال جدید اعلام کرد.

اسکان در خوابگاه‌ها ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا است و به دانشجویان کارشناسی خوابگاه تعلق نمی‌گیرد.با توجه به شرایط شیوع کرونا اسکان در خوابگاه‌ها به صورت موقت و حداکثر دوماه است.

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟ / بماند

دانشگاه امیرکبیر 

جواد شکرالله مغانی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: در حال حاضر و پس از گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی، اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر به صورت فاز بندی شده و بر اساس گروه مشمولین صورت می‌گیرد. بر این اساس اسکان در هر فاز طی بازه زمانی حدود ۴۵ تا ۶۰ روز انجام می‌شود و گروه مشمولین نیز بر اساس اولویت‌های آموزشی و پژوهشی تعیین می‌شوند.

وی ادامه داد: در جدیدترین مرحله اسکان دانشجویان، از تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری، پذیرش دانشجویان کارشناسی ۹۶ و ۹۵ جهت فراغت و نیز کارشناسی ارشد تجربی ۹۹ جهت انجام پروژه صورت گرفته است.

معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه ممنوعیت و عدم پذیرش دانشجویان تا پیش از این، صرفا به دلیل وضعیت قرمز شهر تهران بود، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پذیرش برای کاراموزی، فراغت و انجام پروژه دانشجویان ادامه دارد.

کدام دانشجویان امسال خوابگاه دارند؟

مابقی دانشگاه ها هم هیچ اطلاعیه ای درباره بازگشایی خوابگاه های خود منتشر نکرده اند و به همین علت دانشجویان این دانشگاه ها همچنان اندرخم یک کوچه هستند. 

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما