محدودیت‌های کرونایی به چین بازگشت؟

کدخبر: 450816
اقتصادنیوز: به گزارش خبرگزاری فرانسه، پرجمعیت‌ترین کشور جهان از زمان همه‌گیری اولیه‌اش در بهار گذشته، توانسته با قوانین سرسختانه رفت و آمده و قرنطینه‌های هدفمند و طولانی تعداد مبتلایان کرونا را کاهش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا با تشدید کرونا و افزایش سفرهای گردشگران، مقامات چین مجددا ترغیب شده اند برای مهار شیوع بیماری از میلیون ها نفر بخواهند که دوباره در خانه بمانند و سفرهای بین استانی خود را محدود کنند.

چین با تشدید قوانین سرسختانه توانسته شمار مبتلایان را کاهش دهد و در روز جمعه ۴۸ نفر به کرونا مبتلا شدند و تعداد مبتلایان در هفته گذشته به کمتر از ۲۵۰ نفر رسید.

سختگیری بیشتر در قوانین رفت و آمد در حالی انجام می شود که قرار است در ماه فوریه (بهمن) میزبان بازی های زمستانی المپیک باشد.

در حال حاضر بسیاری از مناطق خواستار آن هستند که مسافران قبل از ورود آزمایش منفی نشان دهند، به ویژه آنهایی که از شهرهایی سفر می کنند که اخیرا مواردی از ابتلای کرونا گزارش شده است.

مقامات راه آهن چین حتی در روز پنجشنبه دستور توقف دو قطار سریع السیر به مقصد پکن را صادر کردند و پس از شناسایی اعضای کارکنان به عنوان تماس نزدیک افراد آلوده، بیش از ۴۵۰ مسافر را برای آزمایش فرستادند.

حدود شش میلیون نفر در حال حاضر در سراسر چین در قرنطینه هستند، از جمله حدود چهار میلیون نفر در شهر لانژو در شمال غربی و شهرستان اجین مغولستان داخلی جایی که حدود ۳۵ هزار نفر در آن زندگی می کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما