خبر بد برای تبریزی‌های

کدخبر: 451320
اقتصادنیوز: یونس ژائله، رییس اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر بهره‌مندی صنعت کفش و چرم تبریز از تکنولوژی های روز دنیا گفت: دوری از فناوری‌های نوین در این صنعت، کفش تبریز را به نابودی می‌کشاند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر بهره مندی صنعت کفش و چرم تبریز از تکنولوژی های روز دنیا، گفت: دوری از فناوری های نوین در این صنعت، کفش تبریز را به نابودی می‌کشاند و این صنعت پردرآمد را به قهقرا خواهد برد.

یونس ژائله در جمع  اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم آذربایجان شرقی، با تاکید بر وجود نقشه راه برای آینده صنعت چرم و کفش تبریز، افزود: از اتحادیه صادرکنندگان چرم انتظار داریم تدوین کننده این نقشه راه باشد چرا که بدون راهبردهای صحیح نمی توانیم شاهد تبدیل کفش چرم تبریز به یک برند معتبر ملی و بین المللی باشیم. 

وی با اشاره به توان و ظرفیت تبریز در حوزه چرم و کفش و بی مانند بودن فرهنگ کار در این شهر، اظهار داشت: هم اکنون قطار تکنولوژی و پیشرفت صنعتی و اقتصادی در سراسر جهان با سرعت در حال حرکت است و اگر ما متناسب با سرعت این قطار حرکت نکنیم، از قافله پیشرفت و توسعه جا خواهیم ماند. 

ژائله با تاکید بر احداث و تاسیس واحدهای بزرگ چرم در شهر تبریز، گفت: در حوزه چرم و کفش باید شاهد راه اندازی واحدهای بزرگ باشیم، به گونه ای که درصد بالایی از کفش های تولیدی کشور مربوط به شهر تبریز باشد که البته این شهر استعداد این امر را دارد به شرطی که فعالان این حوزه به فکر کارهای بزرگ تر برای پیشرفت صنعت چرم و کفش باشند.

وی یادآور شد: چرم تولید شده باید به کفش و یا دیگر ملزومات چرمی تبدیل شود تا ارزش افزوده آن چندین برابر شده و به دنبال آن ارزش صادراتی و دستاورد حاصل از آن برای سرمایه ملی چند برابر شود.  

ژائله با بیان اینکه بخش خصوصی آذربایجان شرقی باید در کنار هم و به فکر توسعه و پیشرفت یکدیگر باشند، اضافه کرد: کسی که کارآفرین بوده و حتی برای یک نفر اشتغالزایی می کند، باید مورد احترام باشد و اینکه سرمایه گذارانی به خاطر شرایط، مجبور به مهاجرت به ترکیه یا دیگر کشورها می شوند برای تمامی ما دردناک است. 

ژائله با تاکید بر همبستگی میان صنعت چرم و کفش، یادآور شد: باید شاهد تبدیل چرم تولیدی خود به کفش باشیم؛ اینکه تاجری از چین کفش وارد کشور کرده و این کفش ها خریدار نیز داشته باشند، باید فکری به حال خود کنیم.

وی ادامه داد: باید منتظر روزی باشیم که ۲۰ میلیون جفت کفش در خود شهر تبریز تولید شده و این شهر به قطب تولید کفش در کشور تبدیل شود و برند ویژه و خاص خود را در جهان داشته باشد که برای این کار نیاز به تنظیم استراتژی های کوتاه و بلند مدت است که تشکل های فعال در حوزه چرم و کفش باید در این راستا، هم نظر شوند. 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز افزود: برای ایجاد شرکت و کارخانه ای بزرگ هم تراز با نام تبریز، می توان شاهد تشکیل یک شرکت تعاونی از فعالان این حوزه باشیم تا بهترین کارخانه ها با جدیدترین تکنولوژی روز را در این شهر راه اندازی کنیم. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما