راز درخت بازداشت شده در پاکستان فاش شد+تصاویر

کدخبر: 451658
اقتصادنیوز: سرنوشت عجیب یک درخت در پاکستان را مشخص شد.

 

به گزارش اقتصادنوز به نقل از رکنا، عجیب ترین  سرنوشت برای این درخت رقم خورده است. یک درخت به زنجیر کشیده شده در پاکستان موجود است که در ادامه به تاریخچه این  درخت  که در  بازداشت  است به طور مفصل پرداخته ایم.

رکنا، در منطقه «لندی کوتال» که اردوگاه ارتش پاکستان است، درختی وجود دارد  که روی آن نوشته شده : "من در بازداشت هستم".

درخت بازداشت

براساس گزارش‌ها، داستان این درخت به سال ۱۸۹۸ برمی گردد زمانی که افسر انگلیسی جیمز اسکوید در حالی که تحت تأثیر مواد مخدر بوده، مشاهده کرد که درخت از جای خود حرکت می‌کند.

درخت به زنجیر کشیده شده

در همین راستا این افسر به گروهی از سربازان دستور داد تا آن را دستگیر کنند. سربازان به دستور افسر عمل کرده و درخت را با زنجیری بستند که هنوز پس از گذشت  ۱۰۰ سال کسی نتوانسته زنجیر را باز کند همچنین گفته می‌شود سربازان انگلیسی این درخت را به زنجیر کشیدند تا به مردم این پیام را بدهند که اگر عشیره‌ای جرأت کند در آن زمان علیه راج انگلیس اقدامی انجام دهد، سرنوشت آن‌ مانند درخت است.

درخت عجیب

راز درخت بازداشت شده

مردم محلی این درخت را نمادی از قوانین ناعادلانه‌ای می‌دانند که استعمارگران انگلیسی در دوران استعمار برای مقابله با مخالفان و مردم وضع کردند. این قوانین به دولت اجازه می‌داد تا مجازات‌های دسته‌جمعی قبایل و خانواده‌هایی را که به مخالفان پیوسته‌اند، اجرا کند. عجیب این است که این قوانین هنوز در برخی از مناطق قبیله‌ای تحت اداره فدرال (FATA) در شمال غربی پاکستان به قوت خود باقی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما