بررسی روند ابتلا و بستری کرونا در میانه آبان 1400

سمنان قرمزترین استان کشور در کرونا +نمودار

کدخبر: 452102
اقتصادنیوز: بررسی آمارهای کرونایی در استان های کشور نشان می دهد در نتیجه رکوردزنی ابتلا به کرونا در روزهای اخیر میزان بستری ها در 4 استان خطرناک تر از بقیه بوده است. این میان استان سمنان وخیم ترین شرایط را در سی روز گذشته به ثبت رسانده و همچنان سیری صعودی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ، آمارهای کرونایی در روزهای اخیر روندی صعودی پیدا کرده است. در متغیرهای نگران کننده این بیماری مشاهده می شود ابتلا به بالاترین سطح خود در هفته اخیر رسیده و متعاقبا میزان بستری های روزانه این بیماری نیز سیری صعودی گرفته است.

به طور کلی متغیرهای نگران کننده کرونایی اعم از بستری ها و مبتلایان در کشور شاخص های توضیح دهنده شیوع بیماری در هر منطقه هستند. این شاخص ها در روز 12 آبان سیری صعودی در کشور پیدا کرده اند.

کرونا

رکورد ابتلا به کرونا در 12 آبان

در روز 12 آبان ماه تعداد مبتلایان به کرونا در کشور معادل با 10 هزار و 363 نفر به ثبت رسید این میزان بیشترین شاخص ابتلا به کرونا در کشور از 6 آبان تا این روز بوده و روندی صعودی پیدا کرده است.

در همین راستا تعداد مرگ ومیر روزانه کرونایی در کشور نیز همواره در سطح خطرناکی بوده است. بررسی ها نشان می دهد تعداد مرگ ومیر روزانه کرونا در ایران از میانه فروردین 1400 تا کنون هر روز بالاتر از 100 نفر به ثبت رسیده و هرگز دو رقمی نشده است.

در روز 12 آبان نیز این متغیر برابر با 147 نفر بوده که باوجود کاهش 8 درصدی نسبت به روز قبل اما هنوز در موقعیت خطرناکی به ثبت رسیده است.

کرونا

روند صعودی بستری های روزانه درکشور

درادامه بررسی شاخص های نگران کننده کرونایی در ایران مشاهده میشود تعداد بستری های روزانه نیز در حال افزایش بوده است.

آمارهای وزارت بهداشت و درمان در روز 12 ابان ماه هزارو 353 نفر از بیماران کرونایی در ایران بستری شده اند که بیشترین میزان این متغیر در یک هفته اخیر بوده است.

مقایسه این شاخص با روزهای گذشته نشان می دهد در 130 روز گذشته هرگز میزان بستری های روزانه در ایران پایین تر از هزار نفر نبوده است. به عبارت دیگر بیش از 130 هزار نفر در تمام روزهای اخیر در نتیجه ابتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری شده اند که سطح خطرناکی به شمار می آید.

تفکیک این آمار به استان های کشور نشان می دهد تعداد بستری ها درچهار استان خطرناک بوده است.

کرونا

روند خطرناک بستری کرونا در سمنان

بررسی آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و در مان در سی روز گذشته نشان می دهد استان های سمنان، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان و یزد در سطح خطرناکی از شیوع بیماری کرونا قرار گرفته اند.

این آمارها نشان می دهد در 4 استان یاد شده میزان بستری ها در هر صد هزار نفر جمعیت بالاتر از 10 نفر بوده و خطرناک ترین آمار را در میان استان های دیگر از این حیث به ثبت رسانده اند.

در این مقایسه مشاهده می شود وضعیت بستری های روزانه کرونا در سمنان علاوه بر سطح بالا در سیری صعودی  نیز قرار گرفته و شیب بالایی پیدا کرده است. به این معنا که همچنان وضعیت خطرناک کرونایی در این استان بر قرار بوده و ادامه دار است.

کرونا

در 6 استان دیگر کشور نیز وضعیت بستری های روزانه کرونایی نشان از روند صعودی بستری های کرونایی داشته و اکنون با وجود سطح پایین خود در شیب خطرناکی قرار گرفته اند.

این استان ها عبارتند از: ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و سیستان و بلوجستان.

در سیستان و بلوچستان با این که سطح آمارهای کرونایی در کمترین سطح میان سایر استان ها قرار گرفته اما شیب صعودی آن می تواند پدید آورنده شرایط خطرناکی برای این استان باشد.

کرونا

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: محصولات سایپا در بازار امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰ همراستا با نرخ دلار به رشد اندک خود در بازار ادامه دادند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما