واکنش فرمانده سپاه به ضربه به ناوگان آمریکایی در دریای عمان

کدخبر: 452262
سردار سلامی گفت: ما مصمم هستیم از منافع این ملت، استقلال ، کرامت و عزتش تا آخرین قطره خون دفاع کنیم. این لباس فداکاری و قربانی شدن در راه آرزوهای عظیم این ملت بزرگ است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به همه می گوییم در مورد ایران محاسبات خود را اصلاح کنند و قدرت این ملت و عظمت آن را به رسمیت بشناسند. ما گفته ایم لنگرگاه امنیت منطقه هستیم. به همسایگان هم می گوییم نیازی نیست برای برقراری امنیت از کسانی کمک بگیرید که در تامین امینت خود ناتوان هستند.

سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم سیزده آبان با تاکید بر اینکه خوشبختانه قدرتمند هستیم گفت: اصل قدرت ایمان شماست و فرع آن شکوه و عظمت قدرت دفاعی ماست.

وی ادامه داد: ما داستان های زیادی از مواجهه های مستمر با نیروهای متجاوز آمریکایی داریم که فرصتی برای بیان آن ها نیست، اما یک توصیه به ملت عزیز ایران به عنوان یک سرباز کوچک دارم؛ تا زمانی که ملت عزیز ایران با الهام از حوادث تلخ تاریخ صدر اسلام در کنار ولی و امام و نائب امام زمان شان می ایستند مطمئن باشید هیچ آسیبی به مملکت نمی رسد، این گفته امام است.

سلامی خاطرنشان کرد: ما مصمم هستیم از منافع این ملت، استقلال ، کرامت و عزتش تا آخرین قطره خون دفاع کنیم. این لباس فداکاری و قربانی شدن در راه آرزوهای عظیم این ملت بزرگ است.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: ما به همه جهان گفته ایم هرگز به هیچ کشوری چشم‌داشت نداریم. حضور ما در همه جا بر اساس درخواست دولت ها و اراده ملت هاست، نفوذ ما فیزیکی نیست و معنوی است. ما هرگز به دنبال جنگ نیستیم اما برای دفاع از منافع خود مصمم هستیم.

سلامی یادآور شد: آنچه در ۱۷ ربیع الاول رخ داد و روز گذشته اخبار آن منتشر شد، گواه صادقی است که فرزندان ملت در برابر هر قدرتی که بخواهد به منافع آن ها آسیب بزند، جوانمردانه، مومنانه، شجاعانه و با صلابت می ایستد.

وی با بیان اینکه امریکایی ها در صحنه هایی از تروریست ها و سارقان بین المللی نفت حمایت می کنند، افزود: آن ها آمده بودند نفت ما را به سرقت ببرند اما ما بر اساس سناریوی دقیق تشخیص دادیم که اگر کشتی را تصرف کنیم آمریکایی ها مداخله می کنند. این پیش بینی شده بود و بچه های ما همه احتمالات را سنجیده بودند. شما گام های محکم فرزندتان را وقتی بر بالگرد سوار می شدند دیدید؛ این ها تکثیر شده روح حاج قاسم هستند، این ها همه قاسم با همان عشق و شور برای دفاع از منافع ملت بودند که به میدان رفتند.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: امریکایی ها در حمایت از غاصبان نفت به صحنه آمدند اما شما آرامش، وقار، صلابت و طمانینه را در صفحات تلویزیون در قامت و شاکله فرزندانتان دیدید که کوه آرامش در قلب حادثه بود. آن ها هر چه به میدان خطر نزدیک تر می شوند شاداب تر و مطمئن تر هستند، این مواجهه شکوه ایمان را نشان داد. عزم و استواری یک ملت بود. این ها چند سپاهی نبودند بلکه نمادهای درخشش ایمان این ملت بودند که این چنین برای ملت افتخار آفریدند.

سلامی تاکید کرد: به همه می گوییم در مورد ایران محاسبات خود را اصلاح کنند و قدرت این ملت و عظمت آن را به رسمیت بشناسند. ما گفته ایم لنگرگاه امنیت منطقه هستیم . به همسایگان هم می گوییم نیازی نیست برای برقراری امنیت از کسانی کمک بگیرید که در تامین امینت خود ناتوان هستند؛ تکیه کردن به تکیه گاه نامطمئن باعث سقوط می شود، هرگز به ستون های نامطمئن تکیه نکرده و از کنار دیوارهای ترک خورده عبور نکنید. امنیت منطقه برقرار است و این را همگان دیده اند، ما ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: فرزندان ارتش دلاور ما هم این گونه عمل می کنند. اخبار آن ها را در مقابله با سارقان دریایی شنیده اید. قلمروهای دور دست دریا تحت اشراف و کنترل و مدیریت نیروهای مسلح ماست، این پدیده جدیدی است.

سلامی همچنین گفت: در صحنه بمانید تا انتهای راه چیزی باقی نمانده است. فجر اکبر نزدیک است با هم پیش می رویم؛ در اینجا فرزند نازنین برادر عزیز ما سردار حاج قاسم سلیمانی در مقابل و به احترام شما ایستاد، راه او را ادامه می دهیم، مطمئن باشید.

فرمانده سپاه با بیان اینکه امروز روز پیروزی بزرگی برای ملت ایران است گفت: ملت ایران در سیزده آبان بر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشریت یعنی امریکا غلبه کرده است. در سیزده آبان ۱۳۵۸،  امریکا در اوج قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی خود به سر می برد و هنوز ملت ایران در آغاز یک انقلاب شکوهمند قرار داشت و هنوز سازه های عظیم قدرت خویش را ایجاد نکرده بود. آن زمان انقلابی بزرگ در متن و بطن آن انقلاب باشکوه اسلامی به رهبری امام راحل خورشید اسلام را بر سپهر عالم تابانیده بود.

وی ادامه داد: این شجاعت و ایستادگی در فضای آن روز جهان یکی از شگفت انگیزترین واقعیات تاریخی برای بشر و ملت عزیز ایران است. ما با امریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ عالم و جغرافیای جهان در نقطه به نقطه آن از تجاوزگری ها، مداخلات تهاجمی، اشغال ها، کودتاها و مسلط کردن دیکتاتورها رنج می برد.

سلامی با اشاره به جنگ هایی که امریکا از صد سال پیش  در دنیا راه انداخته، گفت: امریکا بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در ۴۰ نقطه جهان راه انداخته بود و این محصول سیاست امریکا در عالم است. او علیه اروپا و کشورهای اروپایی، آفریقایی، امریکای جنوبی، خاورمیانه، شرق دور و روسیه جنگیده است و بیش از ۸ میلیون کشته محصول جنگ های مستقیم امریکا آن هم به جز جنگ های نیابتی است که صحنه گردان و عقبه سیاسی آن ها بوده است. همچنین  بیش‌ از ۲۰۰ مداخله در امور داخلی کشورها در حد کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی و فتنه های داخلی همه محصول سیاست ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود ، اراده کرده بود با گسترش قدرت نظامی اهداف سیاسی را دنبال کند.

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما