اعتراف جدید بایدن درباره موضوع نفتی

کدخبر: 452753
رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی از تصویب طرح زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری خود توسط کنگره استقبال کرد و آن را پس از ماهها مذاکرات سخت، گامی بزرگ و رو به جلو خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که احتمالا کشورهای عضو سازمان اوپک پلاس در راستای خواسته های آمریکا تولید نفت خود را افزایش نخواهند داد.

بایدن که روز شنبه به وقت محلی درباره تصویب طرح زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری خود توسط کنگره  سخن می گفت، در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تصمیم دولت آمریکا برای استفاده از ذخایر راهبردی نفت این کشور گفت: اول باید بگویم پیش بینی نمی کنم که اوپک پاسخ دهد. پیش بینی نمی کنم که روسیه و عربستان پاسخ دهند. آنها نفت تولید خواهند کرد اما اینکه این تولید کافی باشد مساله دیگری است.

رئیس جمهوری آمریکا از پاسخ مستقیم به سوال خبرنگاران در این خصوص خودداری کرد و گفت که مذاکرات بین المللی در مورد این مساله ادامه دارد.

وی اظهار داشت: ابزارهای دیگری در اختیار ما است که باید از آنها استفاده  کنیم و من با سایر کشورها در ارتباط هستم. در زمان مناسب در مورد آن سخن خواهم گفت.

اوپک اعلام کرده است که طرح خود مبنی بر افزایش تدریجی تولید ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز را ادامه خواهد داد.

جنفیر گرانهولم وزیر انرژی آمریکا اعلام کرده است که بایدن به فکر استفاده از ذخایر استراتژیک نفت برای کاهش قیمت سوخت در آمریکا است.

دولت بایدن برای کنترل قیمت های در حال رشد انرژی تحت فشار قرار گرفته است. افزایش فعالیت های اقتصادی در آمریکا در نتیجه خروج تدریجی از همه گیری کرونا، قیمت نفت و گازوئیل را در این کشور افزایش داده است. قیمت متوسط بنزین در سرتاسر آمریکا به ۳.۴۲ دلار در هر لیتر رسیده است که بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۴ تاکنون است. در ایالت های نوادا، واشنگتن و اورگان قیمت بنزین به ۴ دلار در هر لیتر رسیده است.

درحالی که افزایش قیمت سوخت برای هر رئیس جمهوری آمریکا یک تهدید سیاسی محسوب می شود، بایدن با فشار بیشتری مواجه است زیرا وی قصد دارد اقتصاد آمریکا را  از شوک کرونا خارج کرده و طرح های اجتماعی، زیرساختی و مالیاتی خود را اجرا کند.

افزایش قیمت بنزین می تواند پیامدهای سیاسی برای دموکرات هایی که به انتخابات میان دوره ای سال آینده نگاه می کنند، داشته باشد.

بایدن به سوال خبرنگار دیگری که نظر او را در مورد توافق هسته ای ایران با توجه به از سرگیری مذاکرات در پایان ماه نوامبر و دستاوردهای مذاکرات قبل و سرنوشت نقشه ب آمریکا پرسید، جواب نداد و گفت: نمی خواهم الان در مورد ایران نظر بدهم.

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی نیز از تصویب طرح زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری خود توسط کنگره  استقبال کرد و آن را پس از ماهها مذاکرات سخت، گامی بزرگ و رو به جلو خواند.

مشاور ارشد امور امنیت انرژی جهانی وزارت خارجه آمریکا همزمان با تلاش های کاخ سفید برای کاهش بهای بنزین در این کشور به سرزمین های اشغالی سفر می کند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد "آموس هاشتاین" مشاور ارشد امور امنیت انرژی جهانی فردا یکشنبه هفتم نوامبر (۱۶ آبان ماه) به سرزمین های اشغالی سفر خواهد کرد.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود که این مقام آمریکایی در طول سفر دو روزه خود با مقامات ارشد اسرائیلی و فلسطینی برای گفت و گو در مورد امنیت انرژی دیدار خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما