این ۴ هورمون در زنان به کچلی ختم می شود!

کدخبر: 453241
اقتصادنیوز: برخی از اختلالات هورمونی در خانم‌ها می‌توانند باعث ایجاد ریزش موی شدید شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از طلا، هورمون‌ها نقش بسیار مهمی را در زندگی خانم‌ها ایفا می‌کنند. بسیاری از خانم‌ها در دوره‌های مختلف زندگی شان ممکن است که دچار اختلال و بهم خوردگی هورمون هایشان شوند و به سبب همین اتفاق دچار مشکلات عدیده‌ای شوند. یکی از این مشکلات ریزش مو در خانم‌ها است.

 

در نتیجه در این مطلب هورمون‌هایی که می‌توانند موجب ریزش مو شدید در خانم‌ها شوند و راه‌های درمان آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. هورمون بارداری: برخی از خانم‌ها ممکن است در دوران بارداری و چند ماه بعد از زایمانشان، چون هورمون هایشان تغییر می‌کند دچار ریزش مو شوند.

راه حل: این نوع از ریزش مو جای نگرانی ندارد و اصولاً بعد از چند ماه که از زایمان بگذرد برطرف می‌شود، اما تغذیه نیز در این دوران بسیار مهم است.

۲. هورمون تیروئید: کم کاری و پرکاری تیروئید و سندروم تخمدان پلی کیستیک باعث ریزش مو می‌شوند.

راه حل: دارو درمانی برای این بیماری ها، اجتناب از مصرف قند ها، الکل، کافئین و استفاده از مکمل‌های مناسب مو برای تنظیم هورمون‌ها بسیار کارآمد است.

۳. هورمون استرس: استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود که این هورمون بر روی چرخه سلولی فولیکول‌های مو تاثیر منفی می‌گذارد.

راه حل: استفاده از ورزش‌هایی مثل یوگا، خواب کافی و طب سوزنی موجب کاهش استرس شما می‌شود و چرخه ریزش مو را از بین می‌برد.

۴. هورمون یائسگی: تغییر در هورمون‌های جنسی و افزایش هورمون‌های مرتبط با استرس منجر به ریزش مو در دوران یائسگی می‌شود.

راه حل: خواب کافی، دریافت ویتامین B۶، فولیک اسید، مصرف ماهی، استفاده از مکمل‌های مناسب برای مو می‌توانند ریزش موی ناشی از یائسگی را متوقف کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما