خبر مهم برای کارگران / اولین قدم به سمت بهبود معیشت برداشته شد

کدخبر: 454705
اقتصادنیوز: وزارت کار دعوتنامه‌ای برای برگزاری کمیته دستمزد ذیل شورایعالی کار صادر کرده که براساس این دعوتنامه، اول آذرماه کمیته دستمزد برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، وزارت کار دعوتنامه برای برگزاری کمیته دستمزد ذیل شورایعالی کار صادر کرده؛ براساس این دعوتنامه، کمیته دستمزد، اول آذرماه برگزار می‌شود.

فرامرز توفیقی در ارتباط با دستور کار این کمیته که «راهکارهای افزایش قدرت خرید کارگران و سایر عوامل موثر بر دستمزد ۱۴۰۱» است، می‌گوید: اینکه کمیته دستمزد، دستور کار مشخص دارد، یک قدم مثبت و روبه جلو است؛ قرار است در این جلسه در ارتباط با راهکارهای افزایش قدرت خرید کارگران بحث شود و در ارتباط با مزد ۱۴۰۱، مذاکرات کارشناسی صورت بگیرد؛ پس از آن، نتایج برای تصمیم گیری به شورایعالی کار ارجاع خواهد شد.

به گفته وی، این دستور کار، با دلیل ساختاری ایجاد کمیته دستمزد همخوانی دارد و امیدواریم این گام مثبت، گامی به سمت سه‌جانبه‌گرایی و افزایش قدرت خرید کارگران در این تورم‌ سرسام‌آور باشد و بتوانیم تاثیر شوک‌های تورمی بر سبد معیشت را کاهش دهیم.

توفیقی اضافه می‌کند: منتظر تشکیل جلسه دستمزد و بحث‌های کارشناسانه آن می‌مانیم و خواستار بهبود معیشت کارگران در ماه‌های پیش رو هستیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما