دیدار دو رقیب انتخاباتی در نقش جدید

کدخبر: 457093
قرار شهردار تهران این بود که در روزهای پنجشنبه به دیدار مردم برود، اما امروز پس از چهار هفته این سنت برپا نشد زیرا او به دیدار رییس دولت رفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ، روزهای 5 شنبه، شهردار تهران به همراه معاونانش در یکی از مناطق تهران حاضر می‌شود و بعد از بازدید از پروژه های آن منطقه با ساکنان آن منطقه تحت عنوان قرار خدمت به گفتگو می نشست. اما امروز شهردار برسر قرار خدمت حاضر نشد  و همراه کابینه‌اش به دیدار ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور رفت.

براساس خبر منتشر شده در سایت دولت ، سید ابراهیم رئیسی در این دیدار ضمن ابراز ناخرسندی از وجود فقر، تبعیض و ناعدالتی در شهری مانند تهران گفت: باید کاری کرد که تبعیض و ناعدالتی از جامعه بیرون رود و با تحقق عدالت اجتماعی شرایط برای نشاط اجتماعی مهیا شود.

او با تأکید بر اینکه جامعه نیازمند آرامش و نشاط اجتماعی است، گفت: در شهری همانند تهران که شاهد لایه‌های ظاهری و پنهان زندگی مردم هستیم، باید ظاهر و باطن شهر براساس سبک زندگی سالم باشد تا شهروندان نشاط اجتماعی داشته باشند.

رئیسی با انتقاد از  بین رفتن اصول معماری اسلامی و ایرانی در طراحی شهری شهرهای بزرگ کشور، گفته است که : ما در معماری ایرانی – اسلامی اصول و مبانی بسیار خوبی داریم، اما متأسفانه سال‌هاست کمتر از این معماری استفاده می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به معماری اصیل شهرری، گفت: در این منطقه شاهد وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در کنار آن مدرسه و بازار هستیم و این نشان می‌دهد در معماری ایرانی – اسلامی به معنویت، خرید و تجارت، تفریح و نشاط اجتماعی در کنار هم توجه شده است.

رئیسی با تأکید بر اینکه فضای سبز برای ساختن روح و روان انسان‌ها اهمیت دارد، گفت: متأسفانه به دلیل اینکه جریان سودجویی در کشور برای انتفاع، مسکن را تبدیل به کالا کرده، شاهد نابسامانی و سوداگری در این حوزه هستیم و باید این وضع نابسامان تغییر پیدا کند.

رئیس جمهور فعالیت شوراهای محلی را مهم توصیف کرد و گفت: محله‌محوری، اهمیت دادن به نقش مردم و محور قرار دادن مسجد، مدرسه و خانواده در محله، به حل مشکلات اجتماعی کمک می‌کند و حتی با اداره محلات توسط مردم می‌توان در توزیع عادلانه اقتصادی و شناخت فقرا و ناهنجاری‌ها نیز تصمیمات درستی گرفت.

 رئیسی بر فعال کردن محلات و کارکردهای اجتماعی شوراهای محلات تأکید کرد و بیان داشت: تعریفی از رابطه دولت با شهرداری در قوانین وجود دارد، اما این رابطه باید بازتعریف شود و ارتقا پیدا کند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه شهرداری تهران، نماد شهرداری‌های کشور است، خاطر نشان کرد: در زمینه خدمات شهری طرحی تدوین شود که تعریف صحیح و هماهنگی از وظایف دستگاه‌ها نسبت به شهرداری ارائه کند.

رئیس جمهور درباره نقش هوشمندسازی خدمات در شهرداری تهران، گفت: هوشمندسازی و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک می‌تواند در رفع مشکلات مردم به ویژه ترافیک کمک کند.

 رئیسی با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسل‌ها و ناایمن بودن برخی ساختمان‌ها صیانت شود، گفت: باید از طریق نظام مهندسی، نظارت بر ساخت و سازهای شهر تهران با دقت بیشتری صورت گیرد.

رئیس جمهور گفت: باید نظام‌ مهندسی و شهرداری‌ به وظایف قانونی خود در مورد ساخت و سازها عمل کنند. وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی‌های دولت است و دولت آمادگی دارد برای رفع مشکلات مردم تهران، با شهرداری تهران به صورت حداکثری همکاری کند.

به گزارش اکو ایران ، در این دیدار رییس جمهور قول همکاری به مدیران شهری برای حل چالش های پایتخت داده است ،این درحالی است که  سال هاست تهران از حمایت های دولتی محروم است و دولت یکی از بزرگ ترین بدهکاران مالی  به شهرداری تهران محسوب می شود.

دولت سالهاست به تعهدات خود در زمینه توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی عمل نکرده و زیر بار هزینه های پایتخت بودن تهران  هم نمی رود.

در این دیدار اعضای شورای شهر تهران حضور نداشتند و درحالی که در دوره گذشته در دیداری که شهردار و مدیرانش با حسن روحانی داشتند ، اعضای شورای شهر نیز آنها را همراهی می کردند .

ابراهیم رییسی و علیرضا زاکانی درانتخابات ریاست جمهوری 1400 رقبای انتخاباتی بودند که زاکانی به نفع رییسی کناره گیری کرد . 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما