هشدار به تهرانی‌ها / کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد

کدخبر: 457106
اداره‌کل هواشناسی استان تهران پیش‌بینی کرد که با توجه به پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد شهری، کیفیت هوا در این کلانشهر کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش ملایم باد  به دلیل پایداری نسبی جو در مناطق پرتردد شهری همراه با کاهش کیفیت هوا و غبار محلی پیش‌بینی می شود.

عصر فردا و روز شنبه در نواحی جنوب غربی و شمال شرقی استان گاهی وزش باد متوسط تا نسبتا شدید مورد انتظار است که کاهش موقتی انباشت آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوا طی این مدت دور از انتظار نیست.

همچنین طی یکشنبه تا سه شنبه با افزایش پایداری جو، افزایش انباشت آلاینده های جوی پیش بینی می شود و گفتنی است که از امشب تا روز شنبه با نفوذ زبانه ای از یک سامانه بارشی، گاهی آسمانی نیمه ابری تا ابری (با احتمال بارش پراکنده به ویژه در دامنه و ارتفاعات) احتمال می رود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب(۱۶ و ۷)، (۱۵ و ۷)، (۱۶ و ۷)، (۱۵ و ۸) و (۱۶ و ۷) درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۱۹ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما