شرط جدید ورود کارمندان به ادارات اعلام شد

کدخبر: 461568
اقتصادنیوز: محسن نایبی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ورود کارمندان به ادارات را منوط به تزریق دو دز واکسن کرونا یا داشتن نتیجه تست PCR منفی بیان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن نایبی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در خصوص عدم حضور استاندار تهران و علیرضا زالی فرمانده عملیات این ستاد، گفت: استاندار تهران در جلسه نشست استانداران در وزارت کشور حضور پیدا کرده و آقای دکتر زالی نیز جلسه ای بیرون از مجموعه داشتند به همین دلیل نتوانستند در این جلسه حضور پیدا کنند.

وی افزود: در جلسه امروز دوشنبه گزارشات خوبی ارائه شد و موضوع کنترل مبادی ورودی و مرزها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به بازدید از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) مباحثی مورد بحث قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر فردی که به کشور وارد می شود باید مطمئن شویم که مبتلا به ویروس کرونا نیست. سامانه امید نیز از روز یکشنبه در کل کشور اجرایی شده و امیدواریم بتواند نقش موثر خود را در کنترل این بیماری ایفا کند.

نایبی افزود: موضوع کنترل ورود مسافرین به کشور شامل دو بخش است؛ نخست افراد ایرانی که از خارج از کشور باز می گردند که ممکن است تزریق دو دز واکسن آنها در داخل انجام شده باشد. قسمت دوم افراد خارجی است که به کشور وارد می شوند که در این راستا شرکت های هواپیمایی موظف هستند در هنگام فروش بلیت به این دسته از مسافران، تزریق دو دز واکسن افراد را کنترل کنند و یا از آنها نتیجه تست PCR منفی دریافت کنند.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران تاکید کرد: در فاز نخست اجرای سامانه امید، ورود کارمندان به ادارات به گونه ای در نظر گرفته شده که یا باید در سامانه تزریق دو دوز واکسن آنها ثبت شده باشد و یا تست منفی PCR خود را ارائه کند. بی تردید با توجه به ابلاغی که به همه دستگاه ها شده همه آنها موظف هستند پیگیری فاز به فاز طرح سامانه امید را در دستورکار خود قرار دهند. بی تردید این مهم اقدامی خواهد بود که به بازگشت شرایط عادی کمک خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما