تعطیلی دو هفته ای آموزش حضوری مدارس در مشهد

کدخبر: 473096
اقتصادنیوز: آموزش حضوری در مدارس شهرهایی از استان خراسان رضوی که در وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند، به مدت دو هفته تعطیل شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بر اساس مکاتبه سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مدیرکل آموزش و پرورش خرسان رضوی و با استناد به تصمیم ستاد ملی کرونا، آموزش حضوری برای شهرهایی که در وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی قررار گرفته اند، فعلا به مدت ۲ هفته تعطیل شده است.

در اطلاعیه صادره از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی آمده است: بر اساس تصمیم و ابلاغ ستاد استانی مقابله با کرونا:

 با توجه به افزایش شدید موارد ابتلا به سویه جدید اومیکرون، از روز  چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ آموزش حضوری در کلیه مدارس و مهدهای کودک در شهرستان‌ها و مناطقی از استان که دارای وضعیت قرمز و یا نارنجی هستند به مدت دو هفته (۱۴ روز) تعطیل و فرآیندهای آموزشی و پرورشی در این مراکز آموزشی به صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد . 

 ملاک رنگ بندی شهرستان ها ، اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از طریق نرم افزار "ماسک" منتشر می شود. 

 در سایر شهرها (با رنگ بندی کرونایی به غیر از قرمز و نارنجی)، در صورت مشاهده دانش آموز با علائم سندرومیک و یا تست مثبت در یک کلاس درس، همان کلاس به مدت ۱۰ روز آموزش غیر حضوری خواهد داشت.

 در صورت مشاهده دانش آموز با علائم سندرومیک و یا تست مثبت در بیش از یک کلاس، کلیه کلاس های درسی مدرسه مورد نظر به مدت ۱۰ روز به صورت غیر حضوری تشکیل خواهد شد.

 حضور نیروهای اجرایی در هر مدرسه با تشخیص مدیر آن مرکز آموزشی و در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب پاسخگویی به اولیای دانش آموزان و رصد فعالیت‌های غیر حضوری آموزشی و پرورشی صورت می‌پذیرد.

 بدیهی است این تصمیمات در راستای قطع زنجیره انتقال سویه ی جدید ویروس کرونا اتخاذ شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی