رونمایی از کثیف‌ترین کشور اروپایی

کدخبر: 477189
اقتصادنیوز: به دلیل افزایش انتشار گازهای گلخانه ای در اروپا به دلیل احیای فعالیت های اقتصادی، بلغارستان کثیف ترین کشور اروپا شناخته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تابناک باتو، یورواستات تخمین می زند که میزان انتشار گازهای گلخانه ای به 881 میلیون تن معادل گازکربنیک (CO2) رسیده که 6 درصد بیشتر از سه ماهه سوم سال 2020 است. افزایش انتشار گازهای گلخانه ای با احیای مجدد فعالیت های اقتصادی در سال گذشته همراه بوده است. بخش های برق و تولید هر کدام نزدیک به یک چهارم از کل انتشار گازهای گلخانه ای را به خود اختصاص داده اند، در حالی که خانوارها و بخش کشاورزی هر کدام 14 درصد را به خود اختصاص داده اند.

کثیف‌ترین کشور اروپا معرفی شد

با این حال، یورواستات اشاره کرد که در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2019، انتشار گازهای گلخانه ای 10 میلیون تن کاهش یافته است. بنابراین، علیرغم اثرات بهبود اقتصادی، انتشار گازهای گلخانه ای همچنان در یک روند نزولی در کل اتحادیه اروپا باقی می ماند.

بلغارستان با افزایش 22.7 درصدی آلاینده ها نسبت به سال قبل، آلوده ترین کشور اروپا بوده است. پس از آن لتونی و یونان با 16.2 درصد و 13.1 درصد قرار دارند. در عین حال، انتشار گازهای گلخانه ای در اسلوونی، لوکزامبورگ و هلند نسبت به سه ماهه سوم سال 2020 کاهش یافته است.

در دسامبر، سیاستگذاران اتحادیه اروپا بسته دوم پیشنهادات خود را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این دهه و اهدافی برای دستیابی به کاهش شدید انتشار گاز کربنیک تا سال 2050 ارائه کردند. برای دستیابی به این هدف، اتحادیه اروپا باید انتشار گازهای گلخانه ای خالص را تا سال 2030 تا 55 درصد در مقایسه با سطوح سال 1990 کاهش دهد.

این تنها اروپا نیست که به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هدف خود را به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای در این کشور تا سال 2060 تعیین کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی