علائم اُمیکرون چند روز بعد از آلودگی ظاهر می‌شود؟

کدخبر: 479229
اقتصادنیوز: داده‌های ارائه شده نشان می‌دهد که علائم کرونای امیکرون ممکن است دو تا سه روز پس از آلوده شدن به ویروس ظاهر شود. با این وجود، متخصصان توصیه می‌کنند که افراد حداقل ۱۰ روز پس از این که در معرض ویروس کرونا قرار گرفتند خود را ایزوله کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، سویه امیکرون ویروس کرونا که برای نخستین‌بار در آفریقای‌جنوبی شناسایی شد، مردم سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. این سویه جهش یافته نه تنها آنتی‌بادی ناشی از دریافت واکسن کرونا را خنثی می‌کند، بلکه در برابر ایمنی ایجاد شده بر اثر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ نیز مقاوم است و خطر بروز عفونت مجدد را افزایش می‌دهد. پژوهشگران از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا متوجه شدند که علائم این سویه با علائم ویروس کرونا اولیه متفاوت است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که دوره نهفتگی بیماری کووید -۱۹ به زمان بین در معرض ویروس قرار گرفتن تا شروع علائم بیماری گفته می‌شود، این مدت زمان به طور متوسط بین پنج تا شش روز است، اما ممکن است تا ۱۴ روز نیز طول بکشد. متخصصان معتقدند که با شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا، دوره نهفتگی بیماری به دلایل مختلفی کوتاه شده است، داده‌های ارائه شده نشان می‌دهد که علائم کرونای امیکرون ممکن است دو تا سه روز پس از آلوده شدن به ویروس ظاهر شود. با این وجود، متخصصان توصیه می‌کنند که افراد حداقل ۱۰ روز پس از این که در معرض ویروس کرونا قرار گرفتند خود را ایزوله کنند، زیرا ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم بیماری پدیدار شود.

تیتر یک
  • بازدهی هفتگی اتریوم بالاخره مثبت شد

    اقتصادنیوز : بیت کوین مجددا وارد کانال ۳۰ هزار دلار شده و وضعیت بدی ندارد. اتریوم هم به قیمت ۲۰۶۰ دلار رسیده است.

از دست ندهید
فلای تودی