درخواست مکرون از پوتین درباره اوکراین

کدخبر: 479669
امانوئل مکرون روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین درخواست جامعه بین‌المللی مبنی بر توقف تهاجم علیه اوکراین را تکرار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای شبکه فرانس ۲۴ اعلام کرد، رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای روس خود، یک بار دیگر خواستار توقف تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین شد.

امانوئل مکرون روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین درخواست جامعه بین‌المللی مبنی بر توقف تهاجم علیه اوکراین را تکرار کرد.

مکرون همچنین تاکید کرده است که پوتین همچنان متعهد به حفظ جان غیرنظامیان است.

بر اساس این گزارش، رئیسان جمهور فرانسه و روسیه توافق کردند که در روزهای آینده بار دیگر با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

کاخ الیزه نیز اعلام کرده است که رئیس جمهور فرانسه و همپیمانان این کشور در جریان مکالمات تلفنی بین‌المللی خود در رابطه با بحران اوکراین و به ویژه با رهبران کشورهای منطقه در روزهای شنبه و یکشنبه، بر لزوم همکاری در چارچوب قانون اساسی تاکید کردند.

همچنین قرار است فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل با هدف تضمین دسترسی بدون مانع به کمک‌های بشردوستانه را ارایه کند تا نیازهای فوری افراد باقی مانده در اوکراین برآورده شود.

به گزارش ایرنا، به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد پنجمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است و همزمان سیل ارسال کمک‌های مالی و انواع تسلیحات از سوی کشورهای اروپایی به اوکراین ادامه دارد.

 
  •  
  •  
  •  
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی