کمک‌های کویت به آوارگان اوکراینی در لهستان رسید

کدخبر: 482065
یک هواپیمای کویتی حامل مواد امدادی و کمک‌های پزشکی به وزن ۳۳.۵ تن برای کمک به آوارگان اوکراینی وارد فرودگاه ورشو لهستان شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت شبکه روسیا الیوم نوشت، کویت از ورود هواپیمای حامل کمک‌های امدادی خود به آوارگان اوکراینی در لهستان به فرودگاه ورشو خبر داد.

یک هواپیمای کویتی حامل مواد امدادی و کمک‌های پزشکی به وزن ۳۳.۵ تن برای کمک به آوارگان اوکراینی وارد فرودگاه ورشو لهستان شد.

هلال السایر، رئیس شورای اداری هلال احمر کویت در این باره گفت: این کمک‌ها شامل دارو، لوازم پزشکی، همچنین مواد غذایی، شیر برای کودکان و سایر مایحتاج ضروری است.

وی افزود: این کمک‌ها به دستور نواف الاحمد، امیر کویت و با هماهنگی وزارت امور خارجه و وزارت دفاع ارسال شد.

السایر در ادامه بر تمایل کویت برای مشارکت در کمک‌های بشردوستانه به آوارگان اوکراینی تاکید کرد که به شدت به دارو و غذا نیاز دارند.

این مقام کویتی همچنین از جامعه بین‌الملل و سازمان‌های فعال در زمینه‌های بشردوستانه خواست تا اقدامات لازم را برای ارائه بیشترین میزان کمک‌های امدادی و پزشکی اتخاذ کنند.

به دنبال تداوم عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین، موج میلیونی آوارگان پناهجوی اوکراینی از این کشور راهی کشورهای همسایه شده است. کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ۲۴ فوریه تاکنون، بیش از دو میلیون آواره اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اند و لهستان به تنهایی میزبان ۱.۲ میلیون نفر از جنگ‌زدگان پناهجوی اوکراینی است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی