از سفرهای غیرضروری خودداری کنید

هشدار جدی سازمان هواشناسی درباره تشدید بارش باران و برف

کدخبر: 484262
بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، وزش باد شدید در اردبیل، گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی ضمن هشدار درباره تشدید بارش در سه استان شمال کشور نسبت به خودداری از سفرهای غیرضروری و لغزندگی جاده‌ها توصیه کرد.

 سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی که از صبح سه‌شنبه (۲ فروردین) تا اواخر وقت ادامه دارد، آورده است: بارش باران، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، وزش باد شدید در اردبیل، گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود.

پربازده ترین بازار دارایی در سال ۱۴۰۰ /پیروی سکه از بازار طلا و دلار

در این شرایط بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد، کولاک برف در ارتفاعات، تاخیر و احتمال لغو پرواز دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی اجتناب از سفرهای غیر ضروری، تجهیز خودروها به وسایل ایمنی و گرمایشی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ در جاده‌های برفگیر، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی را توصیه کرد.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی