پیش بینی محسن رضایی از پایان جنگ اوکراین

کدخبر: 485829
اقتصادنیوز: محسن رضایی، معاون اقتصادی دولت گفت: جنگی که در اوکراین آغاز شده است حداقل ۱۰ سال به طول می انجامد، این جنگ ماجرای مهمی است و به این سادگی‌ها پایان نمی‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محسن رضایی امروز در مسجد شهرستان خرمشهر با تاکید بر اینکه در یک شرایط بسیار حساس بین‌المللی، منطقه‌ای و ملی قرار داریم، اظهار کرد: جنگی که در اوکراین آغاز شده است حداقل ۱۰ سال به طول می‌انجامد، این جنگ ماجرای مهمی است و به این سادگی‌ها پایان نمی‌یابد.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی اطلس و جغرافیای فرصت‌ها و تهدید‌های کشور عوض شده است و از نظر بین المللی در موقعیت مهم و جدیدی قرار داریم و باید خودمان را با شرایط جدید تنظیم کنیم.  کشور ایران بیش از ۴۰ سال است که آرامشی در هدایت و رهبری دارد و مثل یک کشتی اقیانوس پیما بر مبنای اصول خود درحال حرکت است.

وی ادامه داد: اصول کشور همان اصول اولیه است، اما فرصت‌ها و تهدیدات جدید را باید بشناسیم و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. در منطقه، همه دوستان آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط با آمریکا، راه نجات نیست.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: کاهش ارتباط کشور‌های منطقه با آمریکا تحولاتی را در جوامع منطقه به وجود می‌آورد و حتی ممکن است ملت‌های این منطقه دل و جرات پیدا کنند و حوادثی در منطقه به وجود آید.

وی بیان کرد: در داخل کشور دولت مردمی و انقلابی بر روی کار آمده و باید از این فرصت استفاده شود و لازمه این کار این است که ارزش‌های دهه اول انقلاب را احیا کنیم.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی