توقیف اموال روس‌ها در فرانسه

کدخبر: 488701
مقام‌های فرانسوی اعلام کردند که این کشور دارایی‌های 33 تبعه روس شامل «رومن آبراموویچ» مالک پیشین باشگاه فوتبال «چلسی» را توقیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای غربی روز پنجشنبه (امروز) اعلام کردند، دولت فرانسه در ادامه فشارهای کشورهای غربی علیه روسیه در رابطه با جنگ اوکراین، تحریم‌‎های جدیدی علیه اتباع روس اعمال کرد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دارایی فرانسه اعلام کرد که فهرست تحریم‌های این کشور علیه روسیه با توقیف دارایی‌های ۳۳ نفر از افراد متمول روسیه در پاریس و برخی دیگر از نقاط فرانسه به روزرسانی شد.

طبق این گزارش، دولت فرانسه در تصمیم تازه خود برای افزایش تحریم‌ها علیه روسیه، دارایی رومن آبراموویچ مالک پیشین باشگاه فوتبال چلسی را هم توقیف کرده است. پیش از این و به دنبال بحران اوکراین، دولت انگلیس دارایی‌های آبراموویچ را توقیف کرده بود.

طبق گزارش‌ آسوشیتدپرس، اموال و دارایی‌هایی که فرانسه از ۳۳ تبعه روسیه توقیف کرده است، بیش از نیم میلیارد یورو ارزش دارد. فرانسه به دنبال آغاز بحران اوکراین، تاکنون نزدیک به ۲۴ میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه را توقیف کرده است.

توقیف نیم میلیارد یورو از اموال روس‌ها در فرانسه

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی