آغاز ثبت نام کتب درسی سال تحصیلی آینده

کدخبر: 489389
سهراب مقدمی معاونت پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان قم گفت: امسال هم همانند سال‌ های گذشته در راستای توسعه دولت الکترونیک و جهت تسهیل در دسترسی دانش آموزان به کتاب ‌های درسی، توزیع کتب درسی از طریق ثبت سفارش در سامانه فروش کتب درسی انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بیان کرد: برای این منظور اولیا و دانش آموزان می توانند از بیست و هشتم فروردین ماه تا بیست و یکم خرداد سال ۱۴۰۱ در میان پایه ها (پایه های دوم تا ششم ابتدایی و هشتم و نهم متوسطه اول، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم و کاردانش و فنی حرفه ای) و دانش آموزان مقاطع ورودی (پایه های اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم از تاریخ پنج تیرماه ۱۴۰۱ لغایت یازده شهریور ماه ۱۴۰۱ مجاز هستند که به سامانه مراجعه نموده و نسبت به ثبت سفارش کتب درسی شان اقدام کنند.

سهراب مقدمی معاونت پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان قم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اولیای گرامی و دانش آموزان، عنوان کرد: امسال هم همانند سال‌ های گذشته در راستای توسعه دولت الکترونیک و جهت تسهیل در دسترسی دانش آموزان  به کتاب ‌های درسی، توزیع کتب درسی از طریق ثبت سفارش در سامانه  فروش کتب درسی به نشانی ‌www.irtextbook.ir و www.irtextbook.com انجام خواهد شد.

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان ادامه داد: برای این منظور اولیا و دانش آموزان می توانند از بیست و هشتم فروردین ماه تا بیست و یکم خرداد سال ۱۴۰۱ در  میان پایه های (پایه های دوم تا ششم ابتدایی و هشتم و نهم متوسطه اول، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم و کاردانش و فنی حرفه ای) نسبت به ثبت سفارش کتب درسی برای سال تحصیلی جدید اقدام کنند.

مقدمی در ادامه اضافه کرد: دانش آموزان مقاطع ورودی (پایه های اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم  از تاریخ پنج تیرماه ۱۴۰۱ لغایت یازده شهریور ماه ۱۴۰۱ مجاز هستند که به سامانه مراجعه نموده و نسبت به ثبت سفارش کتب درسی شان اقدام کنند.

وی بیان کرد: شروع توزیع کتب درسی بین دانش آموزان از طریق مدارس از ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ و با اولویت ثبت نام در سامانه کتب درسی خواهد بود.

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان با اشاره به این که ورود به سامانه جهت  ثبت سفارش کتب درسی از طریق ورود کدکاربری (کد ملی دانش آموز) و رمز (شش رقم سمت راست سریال شناسنامه) امکان پذیر خواهد بود، تصریح کرد: پس از ورود به سامانه و کنترل مشخصات ارائه شده در سامانه می توانند نسبت به پرداخت وجه کتاب پایه مربوطه اقدام کنند.

 مقدمی در ادامه متذکر شد: در صورت جابجایی دانش آموز پس از ثبت سفارش از مدرسه به مدرسه دیگر در داخل استان اصلاح به صورت خودکار پس از انجام مراحل انتقال دانش آموز و ثبت نامش در مدرسه مقصد و دریافت اطلاعات از سامانه سیدا صورت پذیرفته و کتب درسی سفارش داده شده در مدرسه مقصد تحویل دانش آموز خواهد شد.

 معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان یادآور شد: در صورت عدم امکان ثبت سفارش از طریق خود دانش آموز و اولیای گرامی، مدیران مدارس می توانند نسبت به ثبت گروهی دانش آموزان اقدام نمایند.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان ادامه داد: اولویت ثبت کتب درسی و پرداخت وجه از طریق سامانه و توسط خود اولیا و دانش آموزان خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی