خطر بقای آمریکایی ها در پایگاه عین‌الاسد!

کدخبر: 490999
تحولات امنیتی در الانبار طی ۲۴ ساعت گذشته، نشان دهنده خطر بقای نیروهای آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «احمد الربیعی» تحلیلگر امنیتی عراق، امروز (دوشنبه، ۲۵ آوریل)، در خصوص تحولات اخیر در استان الانبار گفت که حملات اخیر صورت گرفته در این استان، بیانگر خطر بقای نیروهای آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» در غرب این استان است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه «المعلومه»، تصریح کرد: تحولات امنیتی در الانبار طی ۲۴ ساعت گذشته، شاهد یک مجموعه تخلفات و نقض‌ها بود که منجر به شهادت دو تن از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی و مجروح شدن تعدادی دیگر شد و همچنین یک کمین علیه یک افسر بلندپایه گذاشته شد و چندین نفر از جمله برخی غیرنظامیان در این میان مجروح شدند.

الربیعی افزود: آن‌چه رخ داد، نشان دهنده خطر بقای نیروهای آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد است زیرا آن‌ها دارای برنامه‌ای برای برهم‌زدن قواعد بازی هستند و این چیزی است که ما همواره درباره آن گفته‌ایم. هرجا که نیروهای سی آی ای باشند، افراط‌گرایی و فتنه پدیدار خواهد شد.

استان الانبار عراق، طی ساعات گذشته شاهد مجموعه شکاف‌ها و نقض‌های امنیتی با انفجار بمب در مسیر کاروان‌های الحشدالشعبی در عمق صحرا در جریان تعقیب بقایای داعش در چارچوب مرحله دوم عملیات «الاراده الصلبه» بود.

این عملیات گسترده علیه بقایای داعش در استان الانبار با مشارکت نیروهای الحشد الشعبی از دو روز پیش با حضور نخست وزیر عراق در فرماندهی این عملیات در این استان غربی عراق آغاز شد.

مرحله اول این عملیات در ۲۸ و ۳۰ مارس گذشته (سوم و هشتم فروردین ماه ۱۴۰۱) در مناطق استان کرکوک و استان دیالی در شمال و شرق عراق انجام شد.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی