سخنگوی قوه قضائیه: حکم دو دانشجوی بازداشتی آبان ۹۸ قطعی نیست

کدخبر: 491277
ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه درباره احکام دانشجویان بازداشت شده در حوادث آبان ۹۸ که روز گذشته منتشر شد، گفت: این دو دانشجو به اتهام افساد فی الارض تحت تعقیب قرار گرفتند اما دادگاه این اتهام را محرز ندانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سخنگوی قوه قضائیه گفت: این دو دانشجو به اتهامات مختلف در مجموع به ۱۶ سال حبس محکوم شدند اما طبق قانون، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال در مورد آنها اجرا خواهد شد.

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود درباره احکام دانشجویان بازداشت شده در حوادث آبان ۹۸ که روز گذشته منتشر شد، گفت: این دو دانشجو به اتهام افساد فی الارض تحت تعقیب قرار گرفتند اما دادگاه این اتهام را محرز ندانست؛ ولی در عین حال هر کدام از این دو دانشجو به اتهام تخریب و ایجاد حریق و خراب کردن تأسیسات عمومی جامعه، به ۱۰ سال حبس، به اتهام اجتماع و تبانی جهت تبانی علیه امنیت ملی کشور و همکاری با گروهک‌های معاند علیه نظام به ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم شدند. طبق قانون مجازات اشد یعنی ۱۰ سال در مورد آنها اجرا خواهد شد؛ اما حکم هنوز قطعی نشده و در مرحله بدوی است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی