مجسمه دوستی روسیه و اوکراین سرنگون شد!+ تصاویر

کدخبر: 491553
مقام‌های اوکراینی یک مجسمه بزرگ در مرکز پایتخت اوکراین را که نمادی از دوستی بین روسیه و اوکراین بود، در واکنش به حمله مسکو پایین کشیدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مجسمه برنزی هشت متری یک کارگر اوکراینی و روسی را بر روی یک ستون نشان می‌دهد که پیام دوستی شوروی را در بالا نگه داشته است. این مجسمه در پایین "طاق دوستی خلق" که یک مجسمه تیتانیومی غول پیکر است، قرار دارد که در سال ۱۹۸۲ برای بزرگداشت شصتمین سالگرد اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد.

کی‌یف مجسمه یادبود دوستی با روسیه را پایین کشید مجسمه سرنگون شده در کی‌یف

رویترز گزارش داد، ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف گفت: حالا این دوستی را دیدیم! شهرهای اوکراین را نابود کردند. ده‌ها هزار تن از مردم صلح‌طلب را کشتند. من متقاعد شدم که چنین مجسمه‌ای اکنون معنایی متفاوت دارد.

کی‌یف مجسمه یادبود دوستی با روسیه را پایین کشید مجسمه سرنگون شده در کی‌یف

وی همچنین گفت، این طاق در جای خود باقی می‌ماند اما نامش به "طاق آزادی مردم اوکراین" تغییر می‌کند.

کارگران کارشان را با برداشتن سر یکی از دو مجسمه برنزی شروع کردند که با صدای بلندی روی زمین افتاد. در حالی که جرثقیل این مجسمه یادبود را از روی لنگرهای خود بلند کرد و به تدریج آن را روی زمین گذاشت، جمعیتی ۱۰۰ نفری شروع کردند به تشویق کردن و فریاد زدند "درود بر اوکراین".

کی‌یف مجسمه یادبود دوستی با روسیه را پایین کشید مجسمه سرنگون شده در کی‌یف

یکی از حضار در جریان پایین کشیدن این مجسمه گفت: روسیه به اوکراین حمله کرد. آیا می‌توانیم با روسیه دوست بمانیم؟ چه فکر می‌کنید؟ این بدترین دشمن ماست. به همین خاطر است که دوستی بین روسیه – اوکراین دیگر هیچ معنایی ندارد.

روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی به اوکراین حمله کرد و به دنبال آن هزاران تن کشته یا زخمی شده و شهرها و روستاها به تلی از خاک تبدیل شد و همچنین باعث شد تا بیش از پنج میلیون اوکراینی آواره شوند.

تیتر یک
  • افت ۱.۵ درصدی ارزش بازار رمزارزها

    اقتصادنیوز : نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال محدود شده و بیت کوین در حدود قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم…

از دست ندهید
فلای تودی