خبر مهم وزیر بهداشت درباره افزایش قیمت دارو

کدخبر: 491571
اقتصادنیوز: عین اللهی گفت: قیمت دارو در سال جدید افزایش زیادی نخواهد داشت و ۲۰۰ داروی جدید مجوز پوشش بیمه‌ای گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از طرح‌های درمانی شهرستان آبیک در جمع خبرنگاران رسانه‌ها اظهار داشت: قیمت دارو در سال جدید افزایش زیادی نخواهد داشت و 200 داروی جدید مجوز پوشش بیمه‌ای گرفتند که جوازهای لازم برای تامین مواد اولیه آنها را اخذ کردیم.

سبقت دلار سلیمانیه از تهران / سکه مقاومت کرد

وی با اشاره به اختصاص 3 میلیارد دلار ارز به وزارت بهداشت و درمان برای تامین داروهای خاص گفت: در مجموع وضعیت ارزی برای واردات امسال بهتر از سال قبل است و با توجه به همکاری بانک ملی و بودجه‌ای این حوزه مشکلی برای تامین داروی مردم ایجاد نخواهد شد. 

عین‌الهی از اجرای طرح تامین داروی بیماران دارای بیماری‌های مزمن خبر داد و گفت: این طرح در قالب پیک‌های مختلف اجرایی می‌شود و برنامه ما این است که مراجعه مردم به داروخانه ها کاهش یافته و دارو به صورت برخط سفارش گیری و برای مریض فرستاده شود. 

در اکوایران ببینید؛

وی همچنین با اشاره به کمبود زیرساخت های درمانی در  استان قزوین ادامه داد: در همین رابطه بنا داریم 80 طرح بهداشتی و درمانی را ر استان قزوین و در رابطه با افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان قزوین هم مصوبات خوبی در شورای اداری خواهیم داشت. 

تیتر یک
  • فرصت خاورمیانه‌ای بایدن از نگاه وال استریت ژورنال؛

    اقتصادنیوز" جنگ شکست خورده پوتین در اوکراین فرصتی تاریخی برای ایالات متحده فراهم کرده تا بار دیگر موقعیت خود را در…

از دست ندهید
فلای تودی