پوتین به غرب هشدار جدی داد!

کدخبر: 494681
ولادیمیر پویتن گفت: تحریم‌ها علیه کشورش وخیم‌ترین عواقب را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه به دولت‌های غربی درباره عواقب تحریم‌ها علیه مسکو هشدار داد.

ریا نووستی گزارش داد، پوتین گفت: «مشخصاً بر اساس قوانین عینی اقتصادی، این اعتیاد تحریمی متداوم، ناچاراً به پیچیده‌ترین و وخیم‌ترین عواقب برای اتحادیه اروپا، شهروندان آن‌ها و کشورهای فقیر جهان منجر خواهد شد».

رئیس جمهور روسیه با اشاره به تحولات ناشی از تحریم‌های چند ماه اخیر کشورهای غربی هشدار داد: «در حال حاضر جهان با خطر قحطی مواجه شده است».

پوتین افزود: «در این صورت، تمام تقصیرات متوجه نخبگان کشورهای غربی خواهد بود که آماده هستند باقی جهان را قربانی حفظ سلطه جهانی خود کنند».

هفته گذشته اتحادیه اروپا بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه را مطرح کرد که واردات نفت و گاز از این کشور را شامل می‌شود. تصویب این تحریم‌ها به رأی مثبت تمامی ۲۷ عضو این اتحادیه بستگی دارد.

در این میان، شماری از کشورهای اروپای شرقی و مرکزی با اعمال این تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند. «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان روز جمعه گفت، کشورش طرح تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا را وتو خواهد کرد.

«پیتر سیاریو» وزیر امور خارجه مجارستان روز چهارشنبه گفت برخی کشورهای اروپایی بیشترین زیان را از تحریم نفت روسیه خواهند دید اما مقامات بروکسل راه‌حلی برای آن در نظر نگرفته‌اند.

این مقام مجارستانی گفت:‌ «بروکسل هیچ پیشنهادی برای یک راه‌حل ندارد که بتواند تأثیرات این تحریم بالقوه نفت علیه روسیه بر اقتصاد مجارستان که چیزی مانند یک بمب اتم است، مدیریت کند».

از سوی دیگر در ادامه اقدامات ضد روسی کشورهای غربی و اعمال تحریم‌های اقتصادی مختلف بر مسکو به بهانه جنگ اوکراین، سران کی‌یف و برلین درباره افزایش این تحریم‌ها صحبت کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی