واکنش تند کیم جونگ اون درباره شیوع کرونا در کره شمالی

کدخبر: 495987
رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند که رهبر کره شمالی واکنش کشورش را در برابر مقابله با شیوع کووید-۱۹ "خام و ناپخته" خواند و از آن‌جایی که موارد مبتلایان به تب در حال افزایش است، مقامات دولتی را به "بی‌کفایتی و نارسایی" متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در هفته گذشته هم زمان با شروع شیوع این بیماری، کره شمالی گزارش داد که بیش از ۲۳۲ هزار و ۸۸۰ فرد علائمی همچون تب را دارند اما اعلام نکرد که نتیجه تست کرونا چند تن از افراد مثبت شده است.

رویترز گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جلسه‌ای در همین راستا اظهار کرد که کشورش در برابر مقابله با این بیماری "خام و ناپخته" است و همین امر موجب می‌شود که مبارزه با این بحران "پیچیده‌تر" شود.

از ابتدای اعلام رسمی این بیماری در کره شمالی، این کشور گزارش داد که ۱.۷۲ میلیون بیمار با علائمی همچون تب دست و پنجه نرم می‌کنند و از بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۶۲ فوتی گزارش شده است.

رسانه‌ها گزارش دادند، کره شمالی چند روز پس از تایید اولین شیوع کووید-۱۹ خود، هواپیماهایی را برای دریافت تجهیزات پزشکی به چین فرستاده است.

کیم جونگ اون که پیش‌تر دستور قرنطینه سراسری در این کشور را صادر کرده بود تا بلکه از سرعت گسترش این بیماری در بین جمعیت واکسینه نشده کره شمالی کاسته شود، با "ناموفق خواندن" نحوه برخورد مقامات بهداشتی این کشور با شیوع این بیماری، روز دوشنبه ارتش را به میدان مبارزه با آن وارد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی